Anasayfa / Arşiv / AK PARTİLİ İÇTEN PARTİSİNİN EĞİL İLÇE KONGRESİNE KATILDI

AK PARTİLİ İÇTEN PARTİSİNİN EĞİL İLÇE KONGRESİNE KATILDI

IMG-20141107-WA0023

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, partisinin Eğil İlçe Başkanlığı 5. Olağan Kongresi’ne katıldı.

AK Parti Eğil İlçe 5. Olağan Kongresi, Kültür ve Gençlik Merkezi salonunda gerçekleşti. Kongreye AK Parti Diyarbakır milletvekilleri Cuma İçten, galip ensarioğlu, Süleyman Hamzaoğulları, AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç, AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu üyeleri, merkez ilçe başkanları, mahalle muhtarları, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda partili katıldı. Kongrede konuşan AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, ana muhalefet ile yavru muhalefetin sürekli ülkeyi iki böldüğünü söyledi. İçten, “Bugün onlar burada yoksa biz kongremizi yapıyorsak eğer işte bu 81 ikiye 780 bin kilometreyi kucakladığımız anlamına gelir. Terörist ve işgalci İsrail son 1 haftadır Mescid-i Aksa’yı işgal etti. Asker postallarıyla ilk kıblemize girdiler. Orayı işgal ettiklerinden beri ilk defa böyle bir şey yaptılar. Peygamberler diyarından onlara lanet okuyorum. Allah oradaki Müslümanların yardımcısı olsun. Bir diğer konu ise Kobani’dir. Biz Kobani’yi sahipleniyoruz. 3 yıl içerisinde 300 bin Kürt’ü Türkiye’de misafir ettik. Peşmergelerin geçişiyle ilgili koridor oluşturduk. Yardım malzemelerini başından beri gönderiyorsak zaten sahiplendiğimizin bir ispatıdır. Çözüm süreci paralel yapı dediğimiz Haşhaşiciler diye ifade ettiğimiz grupların medyalar tarafından muhatap alınarak sadece onlar üzerinden yürütülen bir süreçse çoktan bitmiştir. Ama çözüm süreci onların pek hoşuna gitmeyecek biliyorum. 77 milyon insanın muhatap alındığı, sivil toplum kuruluşları, kanaat önderleri ve bölgedeki diğer siyasi partilerle birlikte çözüm süreci ilerlemektedir” dedi.
Yapılan seçimlerde mevcut başkan Mehmet Karaka yeniden başkanlığa seçildi.
Karakaş, AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten’e ilçeye yaptıkları ziyaret ve çalışmalardan dolayı plaket takdim etti.

Hakkında Cuma-icten

Bunlarıda okuyabilirsiniz

Cuma İçten: Çizgimden Sapmadan, Kırgınlık ve Dargınlığa Düşmeden Davama Hizmet Etmenin Gayreti İçinde Oldum

        AK Parti 24. Dönem Diyarbakır milletvekili Cuma İçten, 27. Dönem Milletvekilliği …