Anasayfa / Arşiv / İçten: Herşeye laf yetiştiren Pensilvanya’daki zat Peygamberimize hakarete ses çıkarttı mı? 

İçten: Herşeye laf yetiştiren Pensilvanya’daki zat Peygamberimize hakarete ses çıkarttı mı? 

cma1
AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, Paralellerin ve Pensilvanya’daki liderinin Peygambere hakaret karşısında sessiz kaldığına dikkat çekti. Fetullah Gülen’i kast eden İçten, Pensilvanya’daki zatın her şeye laf yetiştirdiğini ama Peygamberimize hakarete ses çıkartmadığına işaret ederek, “Eğer İslam değerlerine onlar sahip çıksalardı, bizden çok hatta Papa’dan çok ses çıkartmaları gerekirdi. Bakın ses çıkartmadılar. Hatta onların Tuzluk Milletvekilleri ve medyaları bu karikatürlere nasıl baktılar biliyor musunuz? Fikir özgürlüğü olarak baktılar. Dolayısıyla şimdi buradan o alçaklara sesleniyorum. Ey alçaklar biz buradayız, Müslümanlar burada; Efendimiz bizim şerefimizdir, namusumuzdur…” dedi.
AK Partili İçten, Diyarbakır’da bir dizi programlara katıldı. Yenişehir ve Sur gençlik kolları ile kadın kollarının kongrelerine katılan İçten, burada kadınlara ve gençlere seslendi. Kadın kolları kongresinde konuşan İçten, son aylarda kongrelerin yapıldığını ve partide yenilenmelerin yaşandığını kaydetti. AK Parti’ye emek veren herkesi AK Parti çatısı altında görmek istediklerini belirten İçten, yeni siyasetçiler üretebilen ve gençleri değerlendirebilen tek partinin AK Parti olduğuna dikkat çekti. Yeni siyasi aktörler kazandırma konusunda AK Parti’nin bir okul gibi çalıştığına işaret eden İçten, AK Parti’nin bir dava olduğunu vurguladı.
“PENSİLVANYA’DAKİ ZAT PEYGAMBERİMİZE HAKARETE SES ÇIKARTTI MI?”
Gündemdeki konulara değinen İçten, Fransa’daki dergide yayınlanan karikatüre ve sonrasında yaşananlara tepki gösterdi. Dergiye ve cumhuriyet gazetesine gösterilen tepkinin arkasında olduklarını bildiren İçten, “Biz anamızı babamızı uğruna kurban ettiğimiz Peygamber Efendimize hakaret edilmesine müsaade etmeyiz.
Vatikan’daki Papa Efendimize yapılan alçakça saldırıyı kınarken, bunu bir fikir özgürlüğü olarak görmezken Türkiye’de vatanına, dinine ihanet eden Paralelciler bu hakaretin yanında yer aldılar. Bakın Pensilvanya’daki zat her şeye laf yetiştiriyor ama Peygamberimize hakarete ses çıkarttı mı? Lütfen bu haşhaşilerin ve medyalarının Peygamberimize hakaret karşısındaki tavırlarına iyi bakın ve bunu herkese anlatın. Eğer İslam değerlerine onlar sahip çıksalardı, bizden çok hatta Papa’dan çok ses çıkartmaları gerekirdi. Bakın ses çıkartmadılar. Hatta onların Tuzluk Milletvekilleri ve medyaları bu karikatürlere nasıl baktılar biliyor musunuz? Fikir özgürlüğü olarak baktılar. Dolayısıyla şimdi buradan o alçaklara sesleniyorum. Ey alçaklar biz buradayız, Müslümanlar burada; Efendimiz bizim şerefimizdir, namusumuzdur… Sizler alçak olabilirsiniz, sizler şerefsiz ve haysiyetsiz olabilirsiniz ama Müslümanlar, Diyarbakırlılar şereflerine sahip çıkacaklar.” diye konuştu.
Bugüne kadar çeşitli coğrafyalarda milyonlarca Müslümanın katledildiğini hatırlatan İçten, şöyle konuştu: “Ey Fransa sen o zaman neredeydin? Evet 12 kişi öldürülmesin ama milyonlarca Müslüman da öldürülmesin. Çünkü biz sevgi ve kardeşlik dinine mensubuz. Onlar bizim değerlerimize hakaret edebilirler fakat biz onların değerlerine hakaret etmedik etmeyiz de.
“ŞEYTAN-YAHU DENEN ADAM YÜZ BİNLERCE ÇOCUĞU KATLETTİ”
Natanyahu denen bir adam var, ben Şeytan-Yahu diyorum. Terörist devletin Başbakanı var ya İşte Şeyan-Yahu. O yüz binlerce Müslümanı katletti. Gazze’de bombalar attılar, 1 aylık, 6 aylık çocukları katlettiler. Avrupa’nın ABD’nin sesi çıktı mı? İslam cana kıymayı emretmez. Birinci Dünya Savaşı’nı, İkinci Dünya Savaşı’nı Müslümanlar mı çıkarttı? Hiroşima’ya atom bombasını Müslümanlar mı attı? Afrika’da milyonlarca insanı Müslümanlar mı katletti? Avrupa’nın göbeğinde Bosna’da yüz binlerce Müslümanı kim katletti?”
“Biz Fransa’ya neden gittik?” sorusuna cevap veren AK Partili İçten, “Avrupa’daki Müslümanlar bize bakıyor. Şeytan- Yahu oradaydı. Yani asıl katil o ilk taziyeye giden o. Dolayısıyla Müslümanlar üzerinde bir oyun oynanıyordu biz de bu oyunu bozduk. İkincisi İslam dininin barış ve kardeşlik dini olduğunu Türkiye Başbakanının göstermesi gerekiyordu. Üçüncüsü bu saldırlar üzerinden Avrupa’daki Müslümanlar üzerine baskı oluşturmak istediler. Dünyada en hızlı büyüyen din İslam dini. Bundan korktukları için önüne geçmek istiyorlar.” şeklinde konuştu.
“İÇTEN’DEN GENÇLERE DAVA DERSİ”
Gençlik kongresinde ise İçten, gençlere davayı anlattı. İçten, AK Parti’nin nasıl bir dava olduğunu şu sözlerle anlattı: “AK Parti öyle bir dava ki insanların eğitim özgürlüğüne kavuşturan davadır. Din, dil, ırk ayrımı yapmadan herkesi eşit gördüğümüz bir davadır. AK Parti öyle bir dava ki; Fransa’ya, Almanya’ya ve Şeytan-Yahu’ya hesap sorduğu davadır. Bu dava Reisimiz ve Başbakanımızın dediği gibi dünyada zalimlere karşı Elif dik duran bir davadır. Aynı zamanda mazlumların karşısında Vav gibi mütevazi duran bir davadır. Gençler bu dava, Filistin’deki çocukların haklarını sorduğu bir davadır. AK Parti, dünyanın en büyük gençlik ve kadın örgütüdür.”
Fransa’nın, Avrupa’nın ve ABD’nin terör karşısındaki duruşunu yine sert sözlerle eleştiren İçten, Fransa’da ‘Ermeni soykırımı yoktur’ demenin suç olduğunu hatırlattı ve iki yüzlülüğe sert tepki gösterdi. İçten, “Canımız ciğerimiz, anamızı babamızı feda ettiğimiz Resullah’a dile uzatıldığında fikir özgürlüğü. Netanyahu’ya fikir özgürlüğü, Ermenilere fikir özgürlüğü ama Müslümanlar ölsün. Hiç kimse haddini aşarak, Efendimize dil uzatamaz. İşte biz Fransa’ya giderek bunun mesajını verdik. Çünkü AK Parti var. Biz yarın Filistin’deki çocuklar öldürüldüğünde diyeceğiz ki; ‘Ey alçaklar hadi siz neredesiniz’ diyeceğiz.” sözlerini dile getirdi.
“GENÇLİK BU SORUYU KENDİSİNE SORMALI”
Gençliğin ‘bir genç olarak bizler ne yapabiliriz?’ sorusunu kendisine sorması ve bununla dertlenmesi gerektiğini aktaran İçten, gençliğin neden önemli olduğunu şu ifadelerle dile getirdi: “Birileri çocukları kandırarak, ellerine molotof veriyor. İşte bu çocuklar sizleri, bizleri bekliyorlar, dokunulmayı bekliyorlar. Diyarbakır’ı fetheden Halid Bin Velid’i burada kaç kişi biliyor? Diyarbakır’da kaç tane Peygamber’in yattığını, kaç sahabenin yattığını kaç kişi biliyor? Ben ne yapabilirdim? bu soruları sormamız lazım. AK Parti’yi dava olarak görmemiz lazım ve hepimiz sahada olmamız lazım. Reisimizin, Hocamızın selamını herkese ulaştırmalıyız.”
İÇTEN’DEN ‘KİMSE AÇ KALMASIN’ KAMPANYASINA DESTEK
Cuma İçten, daha sonra Erdemli İnsan Yetiştirme Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin (ERDEMİYETDER) ‘Kimse aç kalmasın ihtiyacı olan askıdan alsın’ kampanyası çalışmalarına katıldı. Diyarbakır’ın tüm ilçelerinde gerçekleşen anlamlı kampanyaya destek veren İçten, Diyarbakırlıları böylesi anlamlı kampanyaya destek vermeleri için çağrıda bulundu.
HİZMETLERİNDEN DOLAYI İÇTEN’E PLAKET
Cihannüma Derneği’nin Diyarbakır Şubesi AK Partili Cuma İçten’e hizmetlerinden dolayı bir plaket takdim etti. Teşekkür plaketini derneğin il başkanı Ercan Yıldız’ın elinden alan İçten,  böyle bir plakete layık görülmesinden duyduğu mutluluğu paylaştı. 

 

Hakkında Cuma-icten

Bunlarıda okuyabilirsiniz

Cuma İçten: Çizgimden Sapmadan, Kırgınlık ve Dargınlığa Düşmeden Davama Hizmet Etmenin Gayreti İçinde Oldum

        AK Parti 24. Dönem Diyarbakır milletvekili Cuma İçten, 27. Dönem Milletvekilliği …