30 BİN KİŞİLİK STADYUM GELİYOR

Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın 12 Haziran seçimleri öncesinde  açıkladığı ‘Diyarbakır’ın çılgınProjeleri ‘ arasında yer alan 30 bin  kişilik stat için start verildi. Ak Parti Diyarbakır Milletvekili  Cumaİçten konuyla ilgili Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ve TOKİ  Başkanı Ahmet Haluk Karabel ileyaptığı görüşme sonrası müjdeyi verdi.  “Diyarbakırımıza, Diyarbakırsporumuza yakışır bir stadyumgeliyor”

BİRKAç AY İçİNDE İNŞAATINA BAŞLANIYOR

Diyarbakırspor’un eski günlerine dönmesi için yapılan çalışmalar tüm  hızıyla sürüyor. Seçimgezilerinde görüştüğü gençlere ve seçmenlerine  spor tesisleri ve kültür merkezleri söz veren AkParti Diyarbakır  Milletvekili Cuma İçten, sözünün takipçisi olduğunu bir kez daha  gösterdi.Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ile Toplu Konut İdaresi’nin  (TOKİ) imzaladığı protokolkapsamında 9 stadyum projesine Diyarbakır da  eklenerek bu sayı 10’a çıktı. Cuma İçten TOKİBaşkanı Ahmet Haluk Karabel  ile Diyarbakır Arena Stadyum’u için bir görüşme yaptı. Oldukçasamimi  bir havada geçen görüşmede TOKİ Başkanı Karabel İçten’e İl Spor  Müdürlüğü’nden; hemmevcut Atatürk Stadyumu hem de yeni Stadyum için yer  tespiti çalışmaları yapılmasını istediklerinisöyledi. TOKİ Başkanı  belirlenen noktada şartların da uygun olmasıyla en kısa sürede  inşaatabaşlayacaklarını belirtti.
Kayapınar’da Tarım Bakanlığı’nın daha önce mera alanından çıkarıp spor  tesisine uygunhale getirdiği 1340 dönümlük alanda yapılması planlanan  spor kompleksiyle ilgili hukukialt yapının Ekim’e kadar tamamlanıp,  ihaleye çıkarılması bekleniyor.

YENİ ARDALAR YENİ MESSİLER NEDEN çIKMASIN

Diyarbakır’ın yıllardır özlemle beklediği yeni spor kompleksi ve 30 bin  kişilik stadın yapılmasıylakentin spor anlamında da gelişeceğine vurgu  yapan Cuma İçten: “İstanbul, Ankara, Trabzonve daha birçok yeri  imrenerek takip ediyoruz. Geçmişte ülke genelinde tanınan çok  sayıdafutbolcumuz vardı. Ancak yaşanan talihsizlikler yüzünden eski  havamızı özledik. İnşallah bundansonra yapacağımız hizmetler, tüm  sıkıntılarımızı unutturacak. Diyarbakır Stadyumu’nun hizmetegirmesiyle  gençlerimiz sporda daha da başarılı olacaktır. Yeni Ardalar, yeni  Messiler nedenDiyarbakır’dan çıkmasın. Bunun için her zaman  söylediğimizi tekrar ediyoruz. Gece gündüzdurmayacağız çalışacağız”  dedi.

Pin It

Comments are closed.