AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, okulların kapanması ve karnelerinin dağıtılması nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Cuma1

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, okulların kapanması ve karnelerinin dağıtılması nedeniyle bir mesaj yayınladı. Mesajında eğitimin önemine ve çocuklarımızın kişisel gelişimine vurgu yaparak milletvekili değil de eğitimci kimliğini ön plana çıkararak öğrencilere, velilere ve eğitimcilere seslenen İçten;
“Bir eğitim-öğretim yılının sonuna gelmiş bulunuyoruz. Bugün eğitim ve öğretim Yılının sona erdiği, öğrencilerimizin bir üst sınıfa veya bir üst öğretim kurumuna geçtiği, heyecan dolu bir gün. Bizler de sevgili öğrencilerimiz, değerli öğretmen ve velilerimiz kadar bu heyecanı hissediyor, bir eğitim ve öğretim yılını başarıyla tamamlamış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.
ÖĞRENCİLERİMİZİN KALİTELİ VE VERİMLİ ZAMAN GEÇİRMELERİ ÇOK ÖNEMLİDİR
Değerli öğrenci kardeşlerim, elinizdeki karneler bütün bir yılın karşılığı. Bazılarınızın karnesinde başarılı iyi notlar, bazılarınızın karnesinde ise düşük notlar olabilir. Düşük notları olanlar üzülmesin. Bu notları sizler önümüzdeki yıl göstereceğiniz çaba ve çalışmalarla değiştirebilirsiniz. Önünüzde uzun bir tatil dönemi var. Bu dönemde gezmek, dinlenmek, spor yapmak en doğal hakkınız. Ancak bu süreyi iyi değerlendirmeniz gerekir. Hayatın her döneminde ve her alanında başarılı olmak öncelikle çalışmakla mümkündür. Bu tatil dönemini dinlenmenin yanı sıra kitap okuyarak, zamanınızı kültür, sanat ve spor aktiviteleriyle değerlendirerek kaliteli ve verimli geçirmeniz en büyük temennim.
KARNE İÇİN ÇOCUKLARIMIZI CEZALANDIRMAMALI MOTİVE ETMELİYİZ
Değerli veliler, anne babalar olarak hepimiz çocuklarımızdan olumlu davranışlarda bulunmalarını ve başarılı olmalarını bekleriz. Şayet çocuklarımız başarısız bir karne getirmişse, çocuğumuza karşı olumsuz bir tepkide bulunmamalıyız. Bu durumun nedenleri üzerinde durup gelecek eğitim-öğretim dönemi için uygulayabileceği bir çalışma programı hazırlamalıyız. Çocuklarınızın başarılı olduğu dersler hakkında konuşmalı ve onları takdir etmeliyiz. Başarısız olduğu derslerle ilgili düşüncelerini dinleyip, kendisini ifade etmesine izin vermeliyiz. Bu süreçte çocuklarımızın ilgi alanlarını göz önünde bulundurarak, onları sevdiği etkinliklere yöneltmeliyiz. Unutmayınız cezalandırmak çocuğu motive etmez, onu daha da olumsuz etkiler.
Cuma2
EĞİTİMİN KALİTESİ GELECEĞİMİZİ BELİRLER
Değerli eğitimciler, gerek eğitmenlik yaptığım süre boyunca gerekse milletvekili olduktan sonra üzerinde en hassasiyetle durduğum konu eğitim oldu. Bu süreçte başta Diyarbekir olmak üzere öğrencilerimizin, velilerimizin ve öğretmenlerimizin yanında yer alarak, okul ortamlarını iyileştirerek maddi ve manevi her konuda destek olmaya gayret gösterdim. Neredeyse bütün okullarımızı ziyaret ederek öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin büyük emekler vererek hazırladıkları projelere, sergilere, ortaya koydukları eserlere yerinde şahit oldum ve destek verdim.
KARNE SADECE ÖĞRENCİYE VERİLEN BİR DEĞERLENDİRME DEĞİLDİR
Çocuklarımızın okul başarıları, sadece kendilerini ve ailelerini değil, bütün bir eğitim camiasını ve ülkemizi ilgilendirir. Karne sadece öğrenciye verilen bir değerlendirme değildir. Karne öğrenciden veliye, eğitmenden yöneticiye hepimizin karnesidir. Çocuklarımızdan her alanda başarı beklemek doğru değildir. Öğrenci endeksli bir eğitim sistemi çağımızın gereğidir. Biz bu anlamda bir sistem oluşturma gayreti içindeyiz. Yine aynı şekilde meslek edindirmeye yönelik kurumlara da her geçen gün daha çok ihtiyaç duyulmaktadır.
ÇOCUKLARIMIZA, ÖĞRENCİLERİMİZE EN BÜYÜK DESTEK ÖĞRETMENLERİMİZDİR
Sergilemiş olduğunuz başarılı çalışmalarınızdan dolayı hepinizi tebrik ediyorum. Bu tatil süreci boyunca gayretlerinizle belirli bir seviyeye getirdiğiniz öğrencilerinizden desteğinizi bırakmayın. Gerek bir üst kuruma geçen öğrencilerimizi, gerekse sınava giren öğrencilerimizin, sağlıklı ve doğru tercihler yapabilmeleri için onlara yardımcı olun. Bu düşüncelerle hepinizin sağlıklı, mutlu ve güzel bir tatil geçirmenizi diliyorum.
Cuma2

Pin It

Comments are closed.