Ak Parti Diyarbakır milletvekili Cuma İçten’in hızına yetişilmiyor.

 

\"\"

Ak Parti Diyarbakır milletvekili Cuma İçten’in hızına yetişilmiyor.

TBMM tatile girer girmez soluğu Diyarbakır’da alan Cuma İçten, hız kesmeden bölgede çalışmalarına devam ediyor. Geldiği günden beri gerek STK’lar gerek kanat önderleri gerekse de halkla iç içe olan İçten, yoğun programını her gün farklı bir yerde iftar ve sahur yaparak sürdürüyor. Programının dışında da ayrıca çat kapı ziyaretlerle vatandaşa Ramazan ziyaretlerinde bulunan Ak Parti Diyarbakır milletvekili Cuma İçten’in hızına yetişilmiyor.

Biz sadece Ramazan’da değil yılın her günü halkımızla iç içeyiz.

İçten bugün, önce İnsani Yardım Derneğini ardından MüSİAD’ı ve son olarak da Kayapınar ilçesinin Peyaz mahallesindeki ihtiyaç sahibi vatandaşları eşiyle birlikte ziyaret etti. Vatandaşların derlerini dinleyen, sıkıntılarına ortak olan İçten ailesi; Geçim sıkıntısı başta olmak üzere, sağlık ve iş imkanlarıyla ilgili konularda mahalleliyi dinlediler ve kendilerine yardımcı oldular. Bu ziyaretlerin devam edeceğini söyleyen İçten, “Her gün birçok vatandaşımıza konuk oluyor ve dertlerini sıkıntılarını dinleyip paylaşarak yardımcı oluyoruz. Tabii içinde bulunduğumuz mübarek Ramazan yardımlaşmanın ve ihtiyaçları gidermenin en güzel dönemidir. Lakin, önemli olan bu ziyaretlerin sadece Ramazan ayında değil devamlı surette yapılmasıdır. Biz de bundan dolayı AK Parti olarak insanlarımızın içinde bulunduğu zorlukları, görüyor ve elimizden geleni yapıyoruz. Kaldı ki Diyarbakır’daki ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın sayısı hiç de az değil. Ancak işin bir de sevindirici yanı var ki o da AK Parti iktidarıyla birlikte her kesimden her türlü ihtiyaçlı ve yoksul vatandaşlarımıza gece gündüz demeden ulaşılmaya gayret edilmesidir. örneğin ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza gerek yeşil kart, gerek engelli maaşı ve bakıcı maaşı bağlanması devletin vatandaşına verdiği önemi, insanlarımız hastalandığında ambülans yollayarak evinden aldırıp dara düştüğünde yanında olduğunu ve kolladığının en güzel kanıtlarından biridir. Yine sevginin, yardımlaşmanın ve şevkatin simgesi olan Ramazan ayında yardım, fitre ve zekatların yerli yerine ulaşması da ayrı bir başarıdır. Konuk olduğumuz evlerde, mahallelerde insanımızın devletimizin bu konulara kayıtsız kalmaması ve memnun olması da en çok bizleri sevindiriyor. Yine aynı şekilde sayın Başbakanımızın selam ve sevgilerini ilettiğimizde gördüğümüz muhabbet ve sevgi de yine aynı şekilde bizim için çok önemlidir.” dedi.

İHH ve Müsiad’a içten bir teşekkür

İçten’in bir sonraki durağı ise Diyarbakır İnsani Yardım Derneği İHH oldu.  Dernek başkanı Veysel çicekli’den yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan İçten, “Burada olmak, bu gönülden yapılan yardım çalışmalarını gözlemlemek çok mutluluk verici. özellikle batıdan, yurdun her kesiminden gelen yardım kolilerinin ihtiyaç sahiplerine, Hatay’da, Diyarbakır’da Malatya’da ve başka yerlerdeki Suriyeli mültecilere ve farklı yerlerde bulunan insanlarımıza ulaştırılması çok önemlidir. İHH sadece Diyarbakır için değil, Türkiye için de çok önemlidir. İHH 81 ilimizde ve dünyanın en kritik coğrafyalarında özellikle de Suriye’de yüz binlerce ihtiyaçlı insana adeta Hızır gibi yetişmektedir. Ayrıca ben de geçmişte Diyarbakır İHH’da çeşitli görevler alan biri olarak İHH ile gurur duyuyor ve kendilerine bir kere daha Allah razı olsun diyor ve teşekkür ediyorum.” dedi.

Diyarbakır kısa zamanda hak ettiği noktaya gelecektir.

Cuma İçten’in yoğun programındaki son durağı ise Diyarbakır MüSİAD oldu. Diyarbakırlı iş adamlarıyla bir araya gelen Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, özellikle Ak Parti iktidarıyla bölgenin ve iş adamlarının çok daha fazla önemsendiğine vurgu yapan İçten: “Bu altı aylık süreçte 30 yıldır akan kan durmuştur. Bu barış iklimi Diyarbakır’da kendini en iyi şekilde göstermeye başlamıştır. Artık Diyarbakır, iş adamları, yatırımcılar ve turizmciler için çok ciddi bir fırsat noktası haline gelmiştir. özellikle son dönemlerde şehrimize gelen çok sayıda yatırımcı bunun en güzel örneğidir. çözüm süreci devam ettiği sürece hem bölgemiz hem de bölge insanımızın ciddi anlamda refah seviyesi artacak ve yaşam kalitesi de en üst noktaya çıkacaktır. Turizm patlaması olacaktır. özellikle Silvan Barajıyla birlikte tarımsal alanların sulanması, uluslararası havaalanımızın temelinin atılması, Diyarbakır-Trabzon yolunun iki yıl içinde bitmesi şehrimizi ve insanlarımızı bambaşka bir noktaya taşıyacak ve Peygamberler ve sahabeler şehrimiz Diyarbakır, kısa zaman içinde hak ettiği noktaya gelecektir. Ancak bu noktada hemen hatırlatmakta yarar var 11 üst geçit ve daha birçok şeyi biz AK Parti iktidarı olarak yaptık. Daha da fazlasını yapacağız çünkü hizmeti önemsiyor ve vatandaşımızı mağdur bırakmamak için adımlar atıyoruz. Fakat belediyenin de gayreti ve yatırımlarını arttırması gereklidir. Bu anlamda Diyarbakır’ın tanıtımı ve yatırımcıları çekmek noktasında da MüSİAD’ın yardımları, çabaları ve çalışmaları takdire şayandır. Bu vesileyle kendilerine de teşekkür ediyorum. Sonuçta hepimizin amacı Diyarbakır’ı el birliğiyle daha yaşanır bir şehir haline getirmektir.” diyerek sözlerini bitirdi. 

 

Pin It

Comments are closed.