AK PARTİ DİYARBAKIR MİLLETVEKİLİCUMA İÇTEN’DEN RAMAZAN MESAJI

 

\"\"

 

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, bugün başlayacak olan mübarek Ramazan Ayı için bir mesaj yayınladı.

Ramazan Ayı\’nın gelmesiyle toplumsal hayatta paylaşmanın, dayanışmanın, yardımlaşmanın, barışın ve kardeşliği tesis yolunda tüm iyi niyetlerin arttığını söyleyen İçten; “İslam aleminin en kutsal ayı olan Ramazan ile birlikte yardımlaşma ve dayanışma, birlik ve beraberlik, komşuluk ve kardeşlik, merhamet ve hoşgörü duyguları en güzel şekilde yaşanır." dedi.

İslam dünyasının acılı ve ciddi bir süreçten geçtiğine dikkat çeken İçten; “Komşumuz Suriye yangın yeri. Geçen Ramazandan bu yana diktatör Esed, kadın, çoluk, çocuk, genç, yaşlı demeden binlerce kişiyi öldürttü. Ve neredeyse bir milyondan fazla insan ne yazık ki Muhacir durumunda. Yine İslam dünyası için çok önemli olan Mısır’da bir yıl önce baskı, dikta  rejimine karşı halk ihtilali gerçekleşti. Ve ilk defa demokratik bir seçimle islami hassasiyetlerle başa gelen iktidarı Siyonist, emperyalist ve haçlı zihniyetine sahip olanlar Askeri darbe ile hançerlediler. Avrupa ise bu olanları, görmezden geldiği gibi “DARBE” lafını bile kullanmayarak kendiyle çelişti ve ahlaki değerlerini ayaklar altına aldı. Bunlar ne yazık ki bize yabancı manzaralar değil. Aynı filmin benzeri hatta daha kötüsü Arakan’da sahnelendi. ötekileştirmenin, katliamın, cinayetlerin ve kanın oluk oluk aktığı bu coğrafyada batı her zamanki gibi sessiz kaldı. Ama bilinsin ki gören gözler bunu unutmadı. Tarih de unutmayacak ve bu Haçlı zihniyetinde olanları ve yandaşlarını da hiçbir zaman affetmeyecek.” dedi.

Sözlerine “Mübarek Ramazan ayı boyunca kazanacağımız yüksek dindarlık seviyemizi, Kur’an’la bilgilenme gayretimizi, paylaşma duyarlılığımızı, bütün güzel hasletlerimizi ve iyi niyetlerimizi yılın diğer günlerinde de sürdürebilmek son derece önemlidir. Nitekim ibadetlerde orta yol ve süreklilik Yüce Allah’ın istediği, iki cihan serveri sevgili Peygamberimizin (S.A.V) tavsiye ettiği bir durumdur. Unutulmamalıdır ki Rahmet peygamberi Muhammed Mustafa (S.A.V.): “İbadetlerin Allah’a karşı en sevimli olanı, az da olsa devamlı olarak yapılanıdır” buyurmuştur.” diye devam eden İçten,

“Bakın, 30 yıldır bu ülkede akan bir kan var. Ancak çözüm süreciyle beraber 5-6 aydır cenazeler gelip gitmiyor. Evlere ölümün ateşi düşmüyor. Gerçi bu önemli süreci provake etmek isteyenler olsa da halkımız buna asla müsaade etmiyor ve etmeyecek de. özgürlük mücadelesi veren sayın başbakanımız ve AK Parti iktidarı yepyeni bir iklimde pırıl pırıl bir gelecek inşa etmek için 10 yıldır eşi benzeri görülmemiş adımlar atıyor, devrimler yapıyor. Kimsenin kimseye üstünlüğünün olmadığı, renk, dil, din, mezhep ve ırk ayrımının yapılmadığı herkesi ve her kesimden insanı sevgiyle kucakladığımız bir iklimde; “Durmak yok, yola devam.” diyoruz.

 

"Dinimizce on bir ayın sultanı olan Ramazan, dargınların barışması, ötekileştirmeden kucaklaşmanın yaşanması, tüm insanların birbirini anlaması için iyi bir fırsattır. öfkenin azaldığı, sevginin çoğaldığı bu kutsal günlerin ülkemize ve tüm müslüman dünyasına hayırlar getirmesini diliyorum. Dualarınızı bizden esirgemeyin" dedi.

Pin It

Comments are closed.