Ak Parti Kulp İlçe Başkanlığı 5. Danışma Meclis Toplantısı düzenlendi , cuma icten , galip ensarioglu,diyarbakır

 \"\"

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, insanların ellerindeki karnelerle evlerine malzeme götürülen bir dönemden bugünlere gelindiğini belirterek, partilerinin her geçen gün ülkedeki refah düzeyini daha da arttırdığını söyledi.

 

Ak Parti Kulp İlçe Başkanlığı 5. Danışma Meclis Toplantısı düzenlendi. Kulp ilçesinde bulunan Halk Eğitim Merkezi çok Amaçlı Salonu\’nda düzenlenen toplantıya AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, AK Parti Diyarbakır İl Başkan Yardımcısı Mesna Şimşek, AK Parti Kulp İlçe Başkanı Veysel çelik, ilçe yönetim kurulu üyeleri, kadınlar ve çok sayıda partili katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti Kulp İlçe Başkanı Veysel çelik, partisinin hiçbir soruna duyarsız kalmadığını ve sorunları sırasıyla çözdüğünü söyledi.

 

Toplantıda bir konuşma yapan Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, her geçen gün Türkiye\’nin daha da düzeldiğini söyledi. İçten, "Ben bundan on yıl önce de Kulp\’a geldim ve Kulp\’un girişinde bir karakol vardı. O karakolun ismi Zeyrek Karakolu idi, o karakolda kaç saat bekletiyorlardı insanları. En az 4 saat bekletiyorlardı, arabanın bagajında kaç çuval çeker, ne kadar un, kaç kilo çay ne varsa alınıyordu, elimizde karne vardı ve bu karneye göre izin veriliyordu, köylünün elinde karne vardı. İnsanlar bu karneye göre şeker, un, çay ve diğer gıda malzemelerini götürüyordu, o zamanlar da burada siyaset yapanlar vardı. O zamanlarda da elinde silahlı dağlarda olanlar vardı, ama bir şey değişti, biz iktidara geldik, biz 2002 yılında 3-4 kasım seçimlerinde ihtilal yaptık, halk ilk defa ihtilal yaptı ve yönetime el koydu ve biz 11 yıllık Ak Parti iktidarında yapılmayan şeyleri yaptık. Şimdi ben yine aynı karakolun ününden geçtim. Diyarbakır\’dan Kulp\’a bir saatte geldik. Eskiden ben köyüme 12 saatten gidiyordum, ben şimdi köyüme bir saate gidiyorum. Ak Parti bir yandan bu devrimleri yaparken, diğer yandan da boş durmadı olağanüstü halleri kaldırdı. İnsan haklarının bütün engelleri kaldırıldı. AK Parti TRT 6\’yı açarken okullarda Kürtçe öğrenimi serbest bırakırken, okullarda Kuran-ı Kerim dersleri öğrenilmesine izin vermesine birileri tepki gösterdi. Birileri bu hizmetlerden dolayı bize baskı yaptı. Kimseden çekindiğimiz ya da korktuğumuz için bunları yapmadık. Millet bunların yapılmasını istediği için yaptık. Failli meçhul cinayetleri bitirdik, köy yakmaları bitti. Ak Parti iktidara geldiğinden beri bir tane köy yakılmamıştır. Başbakanımız geçen günlerde Bingöl\’de havaalanı açtı, şimdi bundan 12 sene önce Hakkari\’de, Şırnak\’ta, Bingöl\’de havaalanı açacağız denseydi kim inanırdı, bakın Bingöl\’de havaalanı açtık ve yakında diğer yerlerde açılacaktır. Biz 11 yıldır Ak parti iktidarıyla artık hiç kimseyi bir birinden ayırmayan her kese eşit bakan, hiç kimseyi ötekileştirmeyen Edirne\’den, Hakkari\’ye kendi vatanını gören her kesin eşit olduğu yeni medeniyet inşa ettik" dedi.

 

Konuşmasında çözüm sürecine de değinen İçten, bu ülkede 30 yıldır akan kanı Ak Parti\’nin durduracağını söyledi. İçten, "30 yıldır akan bu ülkenin vatandaşlarının kanını Ak Parti durdurmaya çalışıyor. çözüm süreci başladı 6 aydır hiçbir çocuğumuzun cenazesi gelmiyor, ama bundan bazı kesimler rahatsız oluyorlar, bazı şeyleri iktidara dayatmaya çalışmaktadırlar. Her türlü zorluklara rağmen biz bu süreci başarıyla sonuçlandıracağız\’\’ diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından faaliyet raporları okundu. Daha sonra Has Parti\’den Ak Parti\’ye katılanlar için kutlama düzenlendi.

 

 

Pin It

Comments are closed.