AK Parti’li İçten, 8. kez ‘Yılın Milletvekili’ seçildi

erciyes4

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, Erciyes Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Kulübü tarafından Yılın Milletvekili Ödülü’ne layık görüldü. AK Parti’li İçten, bu ödülle birlikte 8. kez bu ödüle layık görülmüş oldu.

AK Parti’li İçten Kayseri Erciyes Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Kulübü Başkanı Mehmet Sercan Öğe ve kulüp üyelerini mecliste kabul etti. Üniversiteli gençlere geniş bir zaman ayırarak, sorunlarını ve taleplerini dinleyen İçten, yine gençlerin gündeme dair sorularına da cevap verdi. Gençliğe önem verdiklerinin altını çizen İçten, kendileriyle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti ve heyecanı paylaştı.

“RESTORASYON DÖNEMİNİ BİTİRDİK, ŞİMDİ İNŞA DÖNEMİ”

Diyarbakır milletvekili olarak Türk ve Kürt kardeşliğini anlatan İçten, bu ülkede hiçbir zaman Türk ve Kürt’ün birbirine düşman olmadığını belirtti. Tarihin ortak olduğunu aktaran İçten, bu milletin tarihte hiçbir zaman asın, kesin denemediğini belirterek, İsrail’i örnek verdi. Geleceğin gençler üzerinden şekilleneceğinin kaydeden İçten, “Bizim çizdiğimiz bir misyon var. Bu misyonda şu; biz Türkiye’de vesayetçi sistemlerle yüzleştik. İlk geldiğimiz yıllarda sorunlar vardı. Bütün kurumlarda restorasyon yaptık. Restorasyon dönemini bitirdik, şimdi inşa dönemine girdik. Dil, din, ırk, mezhep ayrımı yapmadan hiç kimsenin ötekileştirilmediği yeni bir dünya, yeni bir medeniyet. Bunu sadece Yeni Türkiye olarak değil, Türkiye’den çıkacak.” diye konuştu.

“AYDINLIK YARINLAR GENÇLERİMİZE YÖNELMEKLE MÜMKÜN”

“Türkiye’de birilerinin akrabası bu saatten sonra hepimizin akrabasıdır” diye vurgulayan İçten, onun için Suriye’deki Kürtlerin, Arapların akraba olduğunu söyledi. İçten, İslam dünyasına mensup herkesin akraba olduğunu bildirdi. Türkiye’nin önceleri kafasını kuma gömdüğünü çevresini görmediğini, ekonomik olarak bitik durumda olduğunu hatırlatan İçten, Türkiye’nin artık değerlerini hatırladığını kaydetti. Gençlere daha fazla eğilim olması gerektiğini altını çizen İçten, aydınlık yarınların bu şekilde mümkün olacağını bildirdi.

Ekonomide gelinen noktaya değinen İçten, yine çözüm süreci ile akan kardeş kanının son bulacağına dikkat çekti. Çözüm sürecinin kimseden yardım almadan, kimseyi araya sokmadan yürütüldüğünü gençlere anlatan İçten, 6-7 Ekim olaylarına kadar bir tane kanın dökülmediğine işaret etti. Bu durumdan küresel derin güçlerin rahatsız olduğunu belirten İçten, çözüme hiçbir gücün engel olamayacağını vurguladı.

İÇTEN’DEN KULÜP ÜYELERİNE BAŞBAKAN SÜRPRİZİ

Üniversiteler gençler özellikle çözüm süreci konusunda kafalarındaki soru işaretlerini paylaşırken, AK Parti’li İçten de gençleri bölgeye davet etti. Samimi sohbetin ardından Kulüp üyeleri İçten’e bir sürpriz yaparak, Yılın Milletvekili Ödülü’nü AK Parti’li İçten’e takdim ettiler. Milletvekilliği süresince gece gündüz millete hizmet için koşturduğunu kaydeden İçten, Yılın Milletvekili Ödülü’ne 8. kez layık görülmekten duyduğu heyecanı ve mutluluğu dile getirdi. İçten, kulüp üyelerine çok teşekkür ederken, gençlerin sürprizini karşılıksız bırakmadı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ile kulüp üyelerini buluşturdu. Gençler Başbakan Davutoğlu ile toplu bir fotoğraf çektirdi.

Pin It

Comments are closed.