AK PARTİLİ İÇTEN’DEN HRİSTİYANLARA VE MUSEVİLERE İNSANLIK DERSİ

ORH_5688

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, son yıllarda artan İslam düşmanlığına Meclis kürsüsünden sert tepki gösterdi. İslamla terörizmi yan yana getirmek isteyenlere adeta ders veren İçten, “İsrail öldürecek bunun adı Yahudi ya da Musevi terörü olmayacak, Afrika’da tamamında Hristayanlar katledecek bununa adı Hristiyan terörü olmayacak, Budistler Müslümanları diri diri yakacak bunun adı Budist terörü olamayacak, Ama kendi elinizde kurduğunuz paravan sözde İslami örgütler öldürünce bunun adı İslam terörü olacak. Hadi oradan!” dedi.

TBMM genel kurulunda ‘Dünyada yükselen İslam Düşmanlığı’ konulu bir konuşma yaptı. Konuşmasında İslam tarihinden ve kültüründen örnekler veren İçten, “Habeşistan Kralı Necaşi’den Hristiyanlığı, Mekkeli Yahudilerden, Museviliği, öğrenemeyenler, Hz. İsa’sız Hristiyan ve Hz. Musa’sız Musevi olanlardır.

İnsan olmayı beceremeyenler, Ne İncil’i ne de Tevrat’ı anlayamayanlar, 11 Eylül 2001 ikiz kulelere yapılan saldırı da ve 2015 Fransa cinayetlerinde rol aldılar. Kendini Hz. İbrahim’in milletinden görmeyenler kimler ise, İslam düşmanlığından rant elde edenler, İslam adına katliam yapanlar, Filistin’de çocukları katledenler, Resulullah Efendimize hakaret edenler onlardır.” diye konuştu.

“RESULULLAH’A HAKARETİN HESABINI SORACAK MİLYONLARCA MÜSLÜMAN VAR”

İçten, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Selahaddin Eyyubi’nin, Fatih Sultan Mehmet’in 3 dinin bir arada yaşamasını sağlayan anlayışa uzak olan, Resulullah’ın Kâbe’nin anahtarını bir Müşrik’e neden verdiğini görmeyen, Efendimizin Mekke’den Medine’ye Hicret ettiğinde canını bir Müşrik gözcüye neden teslim ettiğini anlamayan, “Kadınlara, çocuklara, yaşlılara, hastalara ne olursa olsun asla el kaldırılmayacak” emrini anlamayan kalpsizler, İslam’ın gönülleri fetheden bir din olduğunu idrak edemeyen akıl yoksunları, Hz. İsa’yı da Hz. Musa’yı da Hz. Davut’u da Peygamber olarak bağrımıza bastığımızı, yüreğimizde his ettiğimizi anlamayanlar, “Anam babam sana feda olsun” dediğimiz Resulullah’a alçakça saldırma cüretinde bulunanlar bilsinler ki; bu can bu beden oldukça bunun hesabını soracak benim gibi bizler gibi milyonlarca Müslüman vardır.”

“BİR BİR MÜSLÜMAN AVINA ÇIKACAKLAR”

“İsmimiz ayrı olsa da soyadımız ‘İslam” ifadesinin kullanan İçten, yola çıkarken ‘bize ALLAH YETER’ dediklerini kaydetti. Şimdi birçok Avrupa ülkesinin saldırıları bahane ederek, İslam düşmanlığını artıracağını ve bunun sonucu olarak Müslümanların yaşam alanlarını kısıtlayacaklarını aktaran İçten, “Bu saldırılar Müslümanlara mal edilerek İslam düşmanlığı beslenilecek ve birçok Avrupa ülkesinde başörtüsü yasaklanacak, camiler saldırıya açık kalacak, Müslümanlara zulüm edilecek ve bir bir Müslüman avına çıkacaklar.” İfadelerini kullandı.

Müslümanlara yönelik karalama kampanyasına dikkat çeken İçten, “O halde bu iki saldırıyı da Müslümanların yapması mümkün mü?” diyerek, şu soruları dünya kamuoyuna sordu: “Ey Müslümanları terörist göstermek isteyenler, asıl teröristler. Avrupa’nın ortasında Bosna’da on binlerce Müslümanı katledenler, Birinci Dünya Savaşı’nı ve İkinci Dünya Savaşı’nı başlatanlar, Hiroşima’ya ve Nagazaki’ye nükleer bomba atanlar, 150 milyon Kızılderili ve 100 milyon Afrikalıyı katledenler, Vietnam’da 5 milyon, Filistin’de 5 milyon, Suriye’de, Irak’ta, Myanmar’da, Pakistan’da, Afganistan’da 20 milyon, Cezayir’de 5 milyon Müslümanı katledenler Müslümanlar mıydı? Ebu Gureyp Cezaevi’nde ve Guatemala’da insanlık dışı işkenceler yapan kimdi?

Eyyy 12 Fransız insana Fransız kalmayan insanlık, Neden son 10 yılda katledilen 12 milyon Müslüman mazlum insana Fransız kaldın ve hala kalmaya devam ediyorsun? Biz 12 insan için tepkimizi koyduk… Peki ya siz 12 milyon Müslüman için yarın yürümeye hazır mısınız?”

“İSRAİL ÖLDÜRDÜĞÜNDE YAHUDİ TERÖRÜ OLMAYACAK…”

İsrail öldürdüğünde bunun adının Yahudi ya da Musevi terörü olmadığını, Afrika’da Hristiyanlar katledildiğinde bununa adının Hristiyan terörü olmadığını, Budistler Müslümanları diri diri yaktığında bunun adının Budist terörü olamadığını fakat kendi elleriyle kurdukları paravan sözde İslami örgütler öldürünce bunun adının İslam terörü olarak yayıldığını belirtti. ‘Yahudiler soykırım yapıyor ve Ermenilere soykırım yapılmadı’ gibi söylemlerin suç olduğunu, cami açmanın, örtünmenin, namaz kılmanın, sakal bırakmanın, Müslümanca yaşamanın suç olduğunu ifade eden İçten, “Peygamberimize hakaret etmenin adı ise fikri özgürlüğü öyle mi? Hadi oradan!

“PENSİLVANYA, PEYGAMBERİMİZE HAKARETTE DİLİNİ Mİ YUTTUN?”

Ey Vatikan’daki karşısında el pençe durduğunuz Papa kadar samimi olmayı beceremeyen içimizdeki Bizanslılar, ey Bizanslılar ile iş tutan Tuzluklar, Efendimize hakareti fikir özgürlüğü gören haşhaşiler, Pensilvanya’da her lafa cevabı ve bedduası olanlar, Efendimize saldırı olunca dilinizi mi yuttunuz? Allah’ın varlığı karşısında secde edenlere selam olsun. Allah’ın lanetti Resulullah’a dil uzatanların üzerinde olsun.” sözlerini dile getirdi.

 

Pin It

Comments are closed.