ALMAN YEŞİLLER PARTİSİNDEN “İÇTEN” BİR ZİYARET

 \"\"

Ak Parti Diyarbakır milletvekili Cuma İçten, Alman Yeşiller Partisi’nin Dortmund bölge sorumlusu Stefen Hemkeln’i makamında kabul etti.

Stefen Hemkeln, aynı zamanda Almanya’da yer altı teknolojileri ve enerji kaynaklarıyla ilgili çok özel projeler üreten kıta Avrupa’sının da en büyük firmalarından birinin de sahibi.

Teknolojinin ve enerji kaynaklarının önemine değinen Cuma İçten, bu anlamda çevre dostu projelerin modern dünyada yaşamlarımızı nasıl kolaylaştırdığına ve bu tekniklerin en kısa zamanda ülkemizde de kullanmaya başlanıp, yaygınlaşması gerektiğini belirtti.

Konular  teknoloji, belediyecilik ve teknik altyapı gibi çeşitli olsa da Cuma İçten ve Stefen Hemkeln gezi olaylarından Almanya’nın Türkiye’ye karşı olan tutumuna, çözüm sürecinden dünya siyaseti ve medyaya kadar renkli bir sohbet eşliğinde fikir alış verişinde bulundular.  

Cuma İçten özellikle Gezi olayları kapsamında Başta Alman basını ve Avrupa’nın tutumuna değindi. İçten; “Alman ekonomisinin büyük bir kısmı Türklerin elinde. Türk – Alman dostluğu ise çok öncelere dayanıyor. Ancak birkaç ağacı fırsata çeviren terör örgütlerinin şehirleri savaş alanına çevirmesini ve bu durum karşısında Merkel’in takındığı tutum da ortada. AB iş kendine gelince sessiz kalıp, Türkiye’deki en ufak bir haberi bile felaket tellallığı yaparcasına, yanlı ve taraflı bu şekilde dünyaya servis ediyor. Bu ne kadar doğrudur, ne kadar ahlaklıdır? Bu noktada iyi niyet düşünmek şüphesiz çok fazla iyimserlikten öteye geçmez. Ama düşünülmesi gereken asıl mesele krizin göbeğindeki bir Avrupaya karşın dünyanın en hızla büyüyen ikinci ülkesi Türkiyenin istikrarının baltalanmaya çalışılmasıdır. Ancak biz de buna göz göre göre izin vermeyiz. Arakan’da Filistin’de  ve daha dünyanın birçok yerinde akan Müslüman kanına ses çıkarmayan, binlerce hektar ormanımızı yakan, 30 binden fazla cana mal olan terör olaylarına da 3 maymunu oynayan  AB de Almanya’da çok ciddi bir yol ayrımında olduklarını görmelidir.” Oyun oynayan nihayetinde kendi oyunu içinde kaybolur! ülkemiz iç ve dış dinamiklerini, kardeşliğini ve istirarlı büyüme yolunda attığı adımlardan ve tavizlerden kesinlikle taviz vermeyecektir.” dedi

Pin It

Comments are closed.