ANKARA’YA TATİL YAPMAYA GİTMEDİK

Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten Meclis tatilinde de  boşdurmuyor. Seçim Bölgesi’ndeki hiçbir organizasyonu kaçırmayanİçten,  seçmenleriyle tek tek sohbet ediyor, isteklerini not ediyor.Ramazan ayı  nedeniyle hemşehrileriyle birlikte orucunu açmayıda ihmal etmeyen Cuma  İçten, “Bizi Ankara’ya bu halk gönderdi.Onlara layık olabilme adına  yapılması gereken ne varsa yapacağız”diyor.

Meclisin tatile girmesiyle soluğu seçim bölgesi Diyarbakır’da alan Ak  Parti DiyarbakırMilletvekili Cuma İçten Ak Parti iktidarının tek  amacının millete hizmet etmek olduğunusöyledi. Bugüne kadar hiçbir  siyasi partinin her seçim sonrası Ak Parti gibi oyunuyükseltmediğine  dikkat çeken İçten İçten: “Bu da gösteriyor ki, Milletimiz bize  fazlasıylagüveniyor. çıraklık, Kalfalık dönemini geride bıraktık. Sayın  Başbakanımız ‘artıkustalık zamanı’ diyor. O ve bizler bu dönemde eksik  kalan ne kadar hizmet varsatamamlayacağız. Biz Ankara’ya tatile  gitmedik” dedi.
“İSLAM OYUNLARI MUTLAKA YAPILACAK”
Diyarbakır’ın çağdaşlaşması, hak ettiği noktalara gelmesi adına çok  sayıda projeleriolduğunu belirten Cuma İçten bunlardan birinin İslam  Oyunları Organizasyonu’nunDiyarbakır’da yapılması olduğunu ifade etti.  Konuyla ilgili Gençlik ve Spor Bakanı SuatKılıç’la da görüştüğünü ve  destek için söz aldığını söyleyen İçten: “Kentimizde inşasıdevam eden  spor tesislerimiz var. İslam Konferansı örgütüne bağlı 57 ülkenin  bağlarınıgüçlendirmesi açısından bu organizasyon çok önemli. Hedefimiz  Trabzon ve Erzurum’daolduğu gibi dostluğu pekiştirici bu gibi spor  oyunlarını Diyarbakır’da yapmak. İlimizdenereden bakarsanız bakın 200  binin üzerinde gencimiz var. Onları spora yönlendirmek,gelecekte bizleri  temsil edecek sporcular yetiştirmek bizim vazifemiz. Bu  konudaçalışmaları başlattık. Hep birlikte başaracağız” diye konuştu.

Pin It

Comments are closed.