ANNEYE “ÖF” BİLE DEMEYİNİZ

Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, yerleri  asladoldurulamayacak olan annelerin gününü kutlayarak: “Analarımız,  endeğerli varlığımız olarak, sevgi dolu yürekleri ile yaşımız kaç  olursaolsun bizlere her zaman yol gösteriyor. Bizler de onlara layık  olabilmekiçin çalışmalıyız” dedi.
Cuma İçten, “Anneler Günü” dolayısıyla yayınladığı mesajında, anne sevgisininsınırsız ve karşılıksız olduğuna dikkat çekti.
Anne sevgisinin yerine hiçbir sevginin konulamayacağını da belirten  İçten:”Analarımız ilk öğretmenimiz ilk yol göstericimizdir. Karınlarında  taşıyarak bizleridünyaya getiren kutsal varlıklar hayatta her zaman en  büyük destekçimizdir.Onları yalnız belirli günlerde değil, yaşam boyunca  sevgi ve içtenliklekucaklamalı, emeklerinin boşa gitmediğini gösterecek  sorumlu bir yaşamsürmemiz gerektiğine inanıyorum” dedi.
Hayatımızın ilk başlangıcından son anına kadar varlıklarıyla bizleri  onurlandıran,hayatımıza, geleceğimize yön veren, bizler için nice  uykusuz geceler geçiren, bizibizden çok seven değerli annelerimizi  sadece düzenlenen bir günle anmamakgerektiğini kaydeden İçten sözlerini  şöyle sürdürdü.
“Bizlerin bu günlere gelmesinde büyük fedakarlıklar yapan, bizlere yol  gösteren,bizleri “biz” yapan annelerimize her zaman saygı ve  sevgilerimizi sunuyoruz.Yüce Kitabımız Kuran anneye öf bile demeyiniz,  Yüce Peygamber de ‘cennetanalarının altındadır buyuruyor. Her ne olursa  olsun onları üzmememiz veincitmememiz gerekir.
Dünyanın bütün güzelliklerini yüreğinde taşıyan biricik annelerimizin annelergününü kutluyor, esenlikler diliyorum.

Pin It

Comments are closed.