BAL LİGİ TAKIMLARININ MAĞDURİYETİNİ BİLİYORUZ

Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten Futbolda önemli değişiklikleregidileceğini söyledi.
2011-2012 Futbol Sezonunda BAL Liginde mücadele eden takımların  Play-Ofmaçlarında mağdur oldukları konusunda çok sayıda şikayet  geldiğini belirtenİçten: “Mağduriyetlerin giderilmesi yönünde çalışmalar  yapılıyor. İnancımalınacak her yeni karar herkesi mutlu edecektir”  dedi.
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı’na seçilen Yıldırım Demirören ve  ekibininçalışmalarını yakından takip ettiğini vurgulayan İçten,  Federasyonun 3’ncü Ligiçin radikal kararlar alacağını ifade etti. Yeni  Diyarbakırspor,1930 Bafraspor, Beyköy Belediyespor, Toroslar  Belediyesporçiğli Belediyespor Zara Belediyespor gibi takımlarının  başkanları ile görüştüğünükaydeden İçten: “Sayın Başkanlar son maçlarda  sezon ortasında alınan birkararın kendilerini zora soktuğunu söylediler.  Play-Of’ta Kura çekilmeden hiçtanımadıkları takımlarla karşılaştılar.  Aslında 3’ncü lige çıkmalarının gerektiğinisöylediler. Biz de hemen bu  konuda çalışma başlattık. Gerek Gençlik ve SporBakanımız ve gerekse  Futbol Federasyonu ile görüşmeler yaptık. İnşallah yenisezonda tüm  takımlarımız istediklerini elde edecekler” diyerek, yeni sezon  içinipuçları verdi.
3’NCü LİG YERİNE YARI PROFESYONEL LİG
Ak parti iktidarı olarak spora ve sporcuya önem veriyoruz. Biz  gönüllülük esasınadayalı işlerde büyük fedakarlıklar gerektiğine  inanıyoruz. Sporun olduğu heryerde barış vardır kardeşlik vardır. O  nedenledir ki, elimizi taşın altına koymakzorundayız. Bu sezon herkesin  bildiği üzere futbolda çok tartışmalar yaşandı.Sezon sonunda BAL  Ligi’nde mücadele eden takımların da son maçlara ilişkinşikayetleri  oldu. Bunları değerlendirdik hemen bir çalışma başlattık.  Yaptığımızgörüşmelerde 3’ncü Ligin kaldırılabileceğini öğrendik.Bölgesel  bir Lig Yarı Profesyonel bir Lig kurulması gündemde.Eğer düşünülen  proje hayata geçerse BAL Liginde Play-Of’ta kaybedentakımlar bir üstü  lige çıkacak. Bu rekabeti ve başarıyı arttıracak. Dünya  Kupası3’ncülüğümüz, Galatasaray’ın UEFA Kupası almasından sonra kayda  değer birbaşarı yok. Alınacak bu kararla birlikte takımlarımız daha  kaliteli daha göze hoşgelen bir futbol oynayacaklar. Bu da hepimizi  mutlu edecektir.

Pin It

Comments are closed.