BİRLEŞMİŞ DEĞİL, BASİRETSİZ MİLLETLER TOPLULUĞU

\"\" 

BİRLEŞMİŞ DEĞİL, BASİRETSİZ MİLLETLER TOPLULUĞU

Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten dünyada Müslümanlara karşı yapılan zulümlerin şiddetini arttırarak devam ettiğini belirterek, Birleşmiş Milletlerin bu duruma sessiz kaldığını vur

guladı. BM’ye Basiretsiz Milletler Topluluğu diyen İçten, “misyonu itibarı ile tüm insanlığı sahiplenmesi gereken bir kurumun katliamlara sessiz kalması oldukça düşündürücüdür” dedi. 

Açıklamasında Suriye’de ve Arakan’da yaşananlara değinen Cuma İçten, şunları söyledi.

HER ZAMAN KöR VE SAĞIRLARI OYNUYORLAR

51 ülkenin bir araya gelerek 1945 yılında kurulduğu bir topluluk. Şu an itibarı ile üye sayısı 192. Türkiye bu topluluğun kuruluşundan beri içindedir. Kurulma amacı insan hak ve özgürlükleri noktasında tüm ülkeler olarak ortak bir duruş sergilemek ve üye ülkelerin hak ve hukukunu korumaktır. İnsan hakları ihlallerinde duruş sergilemek ve topluluğa üye ülkelerin bu noktada gelişlerini sağlamıştır.

Birleşmiş Milletler söz konusu Yunanistan, Fransa, Amerika, Almanya ve buna benzer Hristiyan ülkeler olduğunda bu ülkelerin çıkarları söz konusu olduğunda pozitif ayrımcılık yapmış ve bu ve benzeri ülkelerin insan hakları ihlallerinden tutunda sınır ihlalleri başka bir ülkeye askeri müdahale etmelerini görmemezlikten gelmiştir.

Irak’ ta Kimyasal silahlar nükleer santraller “Atom bombası var” diyerek Irak müdahale edildi. Milyonlarca insan katledildi, yerinden yurdundan edildi. Kadınlar tecavüze uğradı, göz altına alınarak işkenceler yapıldı. Kimse “Irak’ta atom bombası nükleer silahlar nerede” diye sormadı. Bir tane bile nükleer silah çıkmamasına rağmen, Basiretsiz Milletler Topluluğu her zamanki gibi sustu körleri sağırları oynadı.

Avrupa’nın göbeğinde Bosna Hersek’te yıllarca kadınlara tecavüz edildi soykırımlar yapıldı. Keskin nişancılar marifetmiş gibi canlı yayınlarda kadınları ve çocukları katletti. Sözde birleşmiş milletler gözetimindeki kamplarda yüzlerce insan alınarak katliamlar yapıldı. Failler apaçık ortadayken Basiretsiz Milletler Topluluğu sessiz film oynadı. 

ORTADOĞU ORTADA

İşgalci İsrail, her gün işgal ettikleri Filistin topraklarında çocukları kadınları sivilleri tüm dünyanın gözü önünde katletmekte bu da yetmezmiş gibi insani yardım yapan ‘Mavi Marmara’ da uluslar arası sularda giden gemiyi korsanlar gibi basmış ve 9 vatandaşımızı şehit etmişlerdir. Hala resmi sınırlarını dünya kamuoyuna söylemeyen, her gün yeni topraklar işgal ederek gözünü Ortadoğu topraklarına diken uluslararası hukuku tanımayan kabile devlet statüsünde bir yönetime karşı yine Basiretsiz Milletler Topluluğu kör ve sağırları oynamaya devam etmektedir. 

SANKİ SİNEMADA FİLM İZLİYORLAR

Halepçe katliamında on binlerce sivil kimyasal silahlar ile katledildiğinde bu Birlemiş Milletler Topluluğu neredeydi? Ne yaptılar? Koskocaman bir hiç… yaptıkları tek şey senaryosu gerçek olan sinema filmi izlemek. 
Son olarak da Müslümanları Myanmar Arakan bölgesinde Müslümanlar kadın çocuk yaşlı demeden hunharca katledilmişlerdir. Basiretsiz Milletler Budistlerin bu katliamını görmediler, duymadılar…

İŞİNE GELİNCE ASLAN KESİLİYORLAR

Söz konusu Hristiyanların Yahudilerin Budistlerin Ateistlerin çıkarları olduğunda bir anda Birleşmiş Milletler ya da Basiretsiz Milletler Topluluğuna dönüşüyorlar. 
Ama söz konusu çeçenistan, Filistin. Bosna Hersek, Irak, Suriye, Afganistan, Pakistan, Bangladeş, Arakan, Somali, Cezayir, Mısır, Afrika ülkeleri olunca ‘sus pus’ olarak, sözde diplomasi kuralları çerçevesinde hantal bir role bürünüyorlar. Bu Basiretsiz Milletler Topluluğu içi boş, kendi çıkarlarını düşünen Müslümanların ezilmelerinden mutluluk duyan bir örgüt. 

Suriye’de siviller hala katlediliyor… Hani nerede Birleşmiş Milletler? Ne 

BU KATLİAMLARI DİLE GETİREN TEK üLKE TüRKİYE

Suriye’den kaçan sivillere kucak açan onlara modern yaşam alanları oluşturan ve sayısı 100 bine varan bu mültecilere insani yardım yapan tek ülke Türkiye. 
Türkiye kapısını açtığı bu insanlara tüm dünyaya insanlığı öğretirken yapılan zulüm ve baskıları dünyaya anlatırken Birleşmiş Milletler uyumaya devam ediyor. Biz adeta bu işin sekreterliğini yapıyoruz. Dış işleri bakanımız yaşanan bu zulümleri dünya kamuoyuna anlatıyor ancak Basiretsiz Milletler Topluluğu adeta mazlumlarla dalga geçiyor. 

Artık bu durum dünya coğrafyası Müslüman ülkeler tarafından görülmeli ve Birleşmiş milletlere her ülke tepki göstermeli aslı görevini yapmaya davet edilmelidir. 

Risk alarak komşusundaki akan bu kanı gören ve mazlumların sesine kulak veren onlar ile göz yaşı döken tek ülke Türkiye.
Onların dünya üzerinde sesini dile getiren ve buradaki soykırımları katliamları dünya kamuoyuna başından beri taşıyan ‘hadi el verin ses verin bu mazlumlara sahip çıkalım’ diyen tek ülke Türkiye.
Arkan da Türkiye devreye girmese orda yapılan katliamlardan tüm dünya habersiz olacaktı. Oradaki mazlumların sesini Türkiye işitti ve dünya kamuoyuna taşıdı el uzattı. Heyet yolladı. Birlemiş Milletlere müracaat etti.
Yahudilerin soykırımlarını dile getirdi ve uluslar arası hukuk tanımayan işgalci İsrail’i Birleşmiş milletlere resmi baş vurulara yaparak şikayet etti. yaşananları Uluslararası mahkemelere taşıdı. 
BM’NİN GöREVİNİ TüRKİYE YAPIYOR

Türkiye, Birleşmiş Milletlerin yapması gereken görevi tek başına yapmaktadır. Sayın Başbakanımız mazlumların yanında yer almış ve tüm dünyada mazlumların tek sahibi olmuştur. Mazlumların yanında yer alarak özgürlük hak ve hukuk savaşını tek başına Türkiye bayrağı altında yapmaktadır. Aynı Osmanlı gibiyiz. Bizler her çağda mazlumlardan haktan yana yer almış bir milletin evlatlarıyız.
Türkiye Müslümanlara sahip çıkan ağabey ülke konumundadır. Biz zalimden yana değil, mazlumdan yana, zulümden yana haktan yana olan bir siyaset yapmaktayız. Bizleri güçlü kılan mazlumun duasıdır. Bu dualar alındıkça Türkiye güçlü ve lider bir ülke olacaktır.

Bu anlamda Müslüman ülkelerdeki kanı, göz yaşını görmeyen, mazlumların haykırışlarına kulaklarını kapatan Basiretsiz Milletler Topluluğunu kınıyorum.

Bu anlamda Birleşmiş Milletlerin görevini insan hak ve özgürlükler noktasında din, dil, ırk ayrımı yamadan tüm dünya coğrafyasında mazlumlardan yana olarak zalimlere duruş sergileyen, Dışişleri Bakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu, Ak kadroların lideri, özgürlük savaşçısı, barışın temsilcisi, mazlumların ağabeyi, Sayın Başbakanımıza, dünyaya insanlığımızı hatırlattığı için minnetlerimi sunuyorum…

Yüce Allah her zaman mazlumların ve onların yanında olanlarla olacaktır.

Pin It

Comments are closed.