BİZDE GÖREV İSTENMEZ, VERİLİR

 \"\"

BİZDE GöREV İSTENMEZ, VERİLİR

 

Ak Parti’nin 30 Eylül 2012 tarihinde yaptığı 4’ncü olağan kongresi sonrasındaki değişiklikler devam ediyor. Partinin Merkez Yürütme Kurulu’nun belli olmasından sonra şimdi de genel başkan yardımcılarına yardımcılık yapacak isimler de netleşti. Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, Mehmet Ali Şahin’in Siyasi ve Hukuk İşleri sorumlu olduğu birimin yardımcılığına getirildi.

 

Konuyla ilgili bir açıklama yapan İçten “Ak Parti’de hiç kimse bana bu görevi verin demez. Herkes gece gündüz çalışır. Genel Merkez ve Genel Başkanımızın takdiriyle görevler verilir. Görevi alan hiç kimse ‘ben oldum’ demez. Aldığı görevi canla başla yerine getirir” dedi.

 

 

SİYASETTE 18 YIL

 

Başta Başbakan Erdoğan olmak üzere parti içinde kendisine  güvenenleri mahcup etmeyeceğini söyleyen Cuma İçten: “Yaklaşık 20 yıllık siyasi hayatımda büyüklerimden edindiğim tecrübeler sonunda Türkiye’yi dünya ülkesi yapan Ak Parti’de Milletvekilliği yapıyorum. 1993 yılında Kadıköy gençlik kollarında başlayan siyasi yaşamımda çok sayıda görevlerde bulundum. O dönemlerde Sayın Başbakanımız İl Başkanlığı yapıyordu. O gün de o ekibin içindeydim. çok şükür şimdi de içindeyim. Parti teşkilatlarının her kademesinde aldığım görevleri başarıyla yerine getirmeye çalıştım. Ak Parti İstanbul Teşkilatlarının (özellikle Eminönü ve Fatih) kurucuları arasında yer aldım.  Meclis üyeliği, İlçe Başkan yardımcılıkları yaptım. Tüm bunları yaparken de, Bugüne kadar ‘bana şu görevi verin, şu göreve adayım’ diye bir söylemim olmadı. Bizim partide bu hiçbir zaman olmadı ve olmayacak. Daha önce de milletvekili olmak için müracaatlarım oldu. Ancak hiçbir zaman neden olmadım. Küseyim gidip siyasi kulisler yapayım şeklinde davranışlarda da bulunmadık. Her zaman partimin bir neferi olarak hizmet ettik. Ve her zaman, Genel Başkanım, Genel Merkezim hangi görevi verirse en iyi şekilde yapmaya çalışırız mantığıyla hareket ettik. çünkü bizde görev istenmez, verilir” şeklinde konuştu.

 

 

öNEMLİ OLAN KOLTUK DEĞİL HİZMET

 

Milletvekili olduğu günden bu yana Meclis çalışmaları dışında sürekli seçim bölgesi Diyarbakır’a gittiğini ifade eden İçten: “Koltuklar gelip geçicidir, önemli olan geride eser bırakmaktır. Biz de bunun için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Hemen her hafta sonunu Diyarbakır’da geçirdik. Kanaat önderleri, Sivil Toplum Kuruluşları ve partililerle sürekli durum değerlendirmelerinde bulunduk. Diğer Milletvekillerimizle birlikte, Yeni Teşvik Sistemiyle 6. Bölgede olan Diyarbakır’ımızın Bölgesel Desteklerden faydalanmasını sağladık. Diyarbakır’da İlk defa milletvekili seçimleri sanki belediye seçimleriymiş gibi bir hava verdik. Dicle Vadisi, Spor Tesisleri, ve daha birçok projeyi halkımıza anlattık. çok şükür hepsini tek tek yerine getiriyoruz. Ali Ağaoğlu başta olmak üzere çok sayıda büyük iş adamlarını bölgeye getirdik. Yeri gelmişken söyleyeyim, bölgenin siyasi değil, yatırım sorunu vardır. İnşallah Bölgeye yatırımlarımız ve hizmetlerimiz hız kesmeden devam edecek. Parti anlayışımızda yan gelip yatmak hiçbir zaman olmadı. Milletimiz bize güvenip iktidara taşıdı. Dağ taş, dere tepe demeden gece gündüz dolaştık. Ramazan aylarında sahura kadar yılmadan halkımızla iç içe olduk. Halkımıza sevdamız bitmedi, bitmeyecek. Hedefimiz belli, Büyük Millet Büyük Güç Hedef 2023… İnşallah hep birlikte o güzel günleri de göreceğiz” diye konuşarak şöyle devam etti.

 

 

 

SAYIN ŞAHİN ENGİN BİR TECRüBE

 

Siyasi ve Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Mehmet Ali Şahin tam bir siyaset abidesi. Engin ve derin tecrübeleri olan bir ağabeyimiz. Bakanlık, Başbakan Yardımcılığı, TBMM Başkanlığı yapmış böyle bir büyüğümüzün yanında çalışmak için bana görev veren tüm büyüklerime sonsuz teşekkürlerimiz sunuyorum. Benim için onur ve şereftir. Dediğim gibi, Allah’ın izniyle onları ve milletimi mahcup etmeyeceğim. Diğer Başkan Yardımcılarımız Amasya Milletvekilimiz Naci Bostancı, MKYK üyelerimiz Sayın Lale Ersoy, Yasin Aktay ile birlikte hayırlı ve güzel işlere imza atacağız inşallah.

 

BATMAN VE HALKINA DA TEŞEKKüR

 

Daha önce Milletvekili olarak Batman İl Koordinatörüydüm. 16 ay boyunca orada da ciddi çalışmalar yaptık. Batman İl Başkanımıza, Bölgeden Sorumlu Başkanımız Sayın Nurettin Nebati’ye, Teşkilatlardan Sorumlu Genel Yardımcımız Sayın Ekrem Erdem’e ve Batman Halkına şükranlarımı sunuyorum.

 

Yeni görevimizde Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki sorunları Genel Merkez ve dolayısıyla Meclise taşıyacağız. Projeleri yakından takip, hayata geçmeleri için çalışacağız.  18 yıl önceki heyecanımızı kaybetmeden Yılmadan yıkılmadan hizmete devam edeceğiz inşallah.

 

CUMA İçTEN KİMDİR?

 

Cuma İçten, 1 Ocak 1973\’te Bingöl Genç\’te doğdu. Orta düzeyde İngilizce, Kürtçe, iyi düzeyde Zazaca bilen İçten, evli ve 3 çocuk babası olup,

Newport International University İşletme Bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını aynı üniversitede Uluslararası Dış Ticaret Bölümünde tamamladı. Marmara Belediyeler Birliği Siyaset Akademisi, Bahçeşehir üniversitesi Avrupa Birliği, Devlet ve Siyaset Akademilerine devam etti.

2005–2008 İstanbul “Fatih Kara Gümrük Spor Kulübü” As Başkanlığı ve yönetim kurulu üyeliğini yaptı.

2005–2011 İstanbul da kurulan “Hasankeyf Kültür ve Dayanışma Derneği” Kurucusu ve Başkan yardımcılığını yürüttü.

2008–2011 Merkezi İstanbul da olan “Kültürlü Gençlik Derneği” Genel başkan Yardımcılığını yürüttü.

2009-2011 “Diyarbakır İnsanı Yardım Derneği” (DİYAD) Başkan yardımcılığını yaptı.

2009-2011 Diyarbakır, “Gönül Köprüsü Derneği” İstanbul temsilciliğini yapmaktı.

2009-2011 “Fatih Eminönü Sanayici ve İş Adamları Derneği” (FESİAD) Kurucu Başkan Yardımcılığını yaptı.

2009-2010 Türkiye’ de 403 sivil toplum kuruluşunun üye olduğu, “Türkiye gönüllü teşekküller vakfı” tarafından kurulan (Sivil Dayanışma Platformu) “Demokratik açılım” ve “Referandum ile ilgili çalışmalarda” Diyarbakır Temsilciliğinde bulundu.

2010-11 Türkiye Gönüllü teşekküller vakfı tarafından Organize edilen “Sivil dayanışma platformu” 403 STK’ nın üyesi olduğu platformun yürütme kurulu üyeliğinde bulundu.

 

SİYASİ HAYATI

 

1993–1996 Refah Partisi İstanbul/Kadıköy Gençlik kollarında görev aldı.

2001–2003 Ak Parti İSTANBUL/EMİNöNü Tanıtım ve Medyadan sorumlu Kurucu Başkan Yardımcılığı yaptı.

2004–2007 İSTANBUL/ Fatih Belediyesi Ak Parti Meclis üyeliği yürüttü.

2005–2007 Yılında Ak Parti İstanbul/Fatih İlçesi Yerel Yönetimlerden sorumlu Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu.

2005–2007 İSTANBUL/ Fatih Belediyesi Ak Parti Grup Başkanlığı görevlerinde bulundu.

2007 Yılında Diyarbakır dan Ak Parti Milletvekili Aday adayı oldu.

2007 Yılı Genel seçimlerinde Ak Partisinde 96 Aday adayı içersin de yapılan temayülde ilk beşte yer aldı.

2011 Yılı Genel seçimlerinde Ak Partisinde 116 Aday Adayı arasında yapılan parti içi temayül yoklamasında en yüksek oy oalarak BİRİNCİ oldu.

2011 yılı 12 Haziran Genel seçimlerinde Ak Parti Diyarbakır dan 24.dönem milletvekili seçildi.

 

 

 

 

Pin It

Comments are closed.