BU TOPRAKLARDA DEMOKRASİYİ İLMEK İLMEK DOKUYACAĞIZ

12 Haziran Genel Seçimleri geldi çattı. Diyarbakır ve tüm Türkiye’de  seçmenler Pazar günü sandık başına giderek, kendilerini dört yıl boyunca  TBMM’de temsil edecek milletvekillerini seçecekler. Ak Parti Diyarbakır  Milletvekili Adayı Cuma İçten de diğer adaylar gibi yaklaşık iki ay  boyunca seçim çalışmaları yapanlardan. İçten bu kapsamda gezmedik köy,  belde, ilçe bırakmadı. Her fırsatta daha çağdaş, daha kalkınmış bir  Diyarbakır sözü veren Cuma İçten seçim çalışmalarının son gününde bir  halı dokuma tezgahının başına geçti. Ak Parti’nin her alanda çok sayıda  reformlar gerçekleştirdiğine dikkat çeken İçten: “Bu topraklarda  demokrasiyi ilmek ilmek dokuyacağız” dedi. Gittikleri her mekanda yoğun  ilgiyle karşılaştıklarını belirten İçten, sandıktan rekor düzeyde bir  oyla çıkacaklarını söyledi.

DAHA çOK öZGüRLüK DAHA çAĞDAŞ BİR DİYARBAKIR

Bizler yıllardır bu topraklarda demokrasinin gelişmesi ve çağdaş  ülkelerin seviyesine çıkma mücadelesi veriyoruz. İktidarımız döneminde  sadece 8,5 yılda 80 yılda yapılanları yaptık ve hatta daha ilerisine  geçtik. Ulaşımda, tarımda, sağlıkta, şehirleşmede, sanayide, ihracatta  ve daha pek çok alanda reform niteliğinde adımlar attık.

Enflasyon canavarını kedileştirdik. OHAL’i kaldırdık, Kürtçenin  önündeki engelleri yok ettik. TRT-6’da 24 saat Kürtçe yayın  başlattığımız gibi, özel kanallarda da yayın serbestisi getirdik,  üniversitelerde Kürdoloji enstitüleri kurduk. Kürtçe isimleri serbest  bıraktık.

İktidarımızdan önce hayal gibi gözüken pek çok işin üstesinden  gelerek, ileri demokrasi yolunda güçlü hamleler yaptık. Asit kuyularını  faili meçhulleri ortaya çıkardık.

Bundan sonra da yeni anayasa ve 2023 hedeflerimizle birlikte, ileri  demokrasiyi, kalkınmayı, refahı ve huzur’u ülkemizde ilmek ilmek  dokumaya devam edeceğiz.

UĞRAMADIK YER BIRAKMADIK

Sayın Başbakanımızın dediği gibi ‘biz millet sevdasıyla, hizmet  aşkıyla yola çıktık’ Bu aşkla 8,5 yılı geride bıraktık. Boş laf yerine  gözle görülür eserler bıraktık. Eğitimden sağlığa, adaletten emniyete,  enerjiden tarıma, ulaşımdan konuta, kültür ve turizmden yerel hizmetlere  kadar hiç kimseyi dışlamadan icraatlarda bulunduk. Hakkari’nin  mezralarından, Edirne’nin köylerine kadar gitmediğimiz yer bırakmadık.  Uğradığımız her mekanda ak kadroların hizmetlerini anlattık. Genel  Başkanımız ve Başbakanımızın selamlarını ilettik. Sorunları yerinde  dinledik. Verdiğimiz her sözü tuttuk. Seçim çalışmaları kapsamında  yaptığımız gezilerde vatandaşlarını dertlerini dinledik, isteklerini tek  tek not aldık. Yetkililerle görüşüp dertlerine derman olmaya çalıştık.  Seçim çalışmaları boyunca yaklaşık 250 binin üzerinde kişinin elini  sıktık. Tuttuğumuz ellerle birlikte inşallah daha güzel günleri  yaşacağız.

BAŞBAKANIMIZ HER PROJEMİZE SAHİP çIKTI

Milletvekili Aday Adaylığı sürecinden bugüne ne kadar projemiz varsa  anlattık. Kapı kapı gezdik. Diyarbakır’da ne kadar yerel televizyon ve  gazete varsa hepsinde programlar yaptık. Duble yol, hızlı tren, Ortadoğu  Spor Oyunları Organizasyonu, Olimpiyat Köyü, Dicle Vadisi,  Diyarbakırspor’a Stadyum, İslam ülkeleri Oyunları, Ortadoğu Sağlık üssü,  Suriçi Kentsel Dönüşümü gibi Diyarbakır adına ne kadar proje varsa  katıldığımız programlarda açıkladık. Kıymetli hemşehrilerimize hangi  projenin ne tür kazanımlar sağlayacağını söyledik. 1 Haziran’da Sayın  Genel Başkanımız ve Başbakanımız Diyarbakır’a geldiğinde ne mutlu  bizleredir ki projelerimize sahip çıktı. Bunlar hayata geçtiğinde  Şehrimiz hızla gelişecek. Batı illerini çok geride bırakacak.

GüZELLİKLER BIRAKMAK İçİN GECE GüNDüZ çALIŞIYORUZ

Diyarbakır’ın yıllardır özlemini çektiği hizmeti sunmak için hazırız.  Doğup büyüdüğüm Diyarbakır bugüne kadar hep acı çekti. Ak Parti olarak  bu sorunlar üzerinden başkaları gibi hiçbir zaman siyaset yapmadık.  Artık bu acıların dinmesi çekilen sıkıntıların sona ermesi gerekir.  Bunun vakti çoktan geldi. Ak Parti’nin kitabında hiçbir zaman kavga  olmadı. Halka hizmeti hep borç bildik. Başkaları gibi bir iki senelik  planlar yapmadık. Şimdi olduğu gibi 12 yıllık planlarla yolumuza devam  ettik. Amaç ülkenin büyümesi. Diyarbakır’ın hak ettiği noktaya gelmesi.  Barış, huzur ve kalkınma adına, bırakacağımız güzellikler adına gece  gündüz bıkmadan, usanmadan çalışıyoruz.

 

EFENDİ DEĞİL HEP HİZMETKARIZ

2002’den bu yana girdiği her seçimden halkın da desteğiyle hep  birinci çıkan bir Ak Parti iktidarı var. Ak kadrolar gittikleri her yere  hizmet götürürler. Ak Parti’de kim görev alıyorsa mutlaka boş laf  yerine hep proje üretir. Bakın türlü engellemelere rağmen gerek  belediyecilik ve gerekse ülkeye hizmet anlamında büyük reformlar  gerçekleştirdik. çünkü biz efendi değil, hizmetkarız.

GELİŞMİŞ BİR DİYARBAKIR’I ORTAYA çIKARACAĞIZ

Partimiz herkese eşit mesafede bakıyor. Türkiye’yi hiçbir etnik grup  ayırımı yapmadan kucaklıyor. Ak Parti iktidarı bu anlamda Diyarbakır  için büyük bir şanstır. Kentimizi marka şehir yapmak için el ele  vereceğiz. çünkü bu şehir hem tarihi hem de kültürel anlamda çok zengin.  Beşinci Haremi Şerif olarak kabul edilen Ulu Camiimiz, onlarca  sahabenin yattığı Hz. Süleyman Camisi, peygamber türbeleri, surlarımız  ve daha çok sayıda değerlerimiz… Hepsini turizme kazandıracağız. Fuar,  kongre ve ticaret merkezi olacağız. Sivil Havaalanımız olacak. Yağ var,  şeker var, un var bir tek helva yapmak kaldı onu da hep birlikte  yapacağız inşallah.

SİVİL ANAYASAYI YAPACAĞIZ

12 Haziran’da halkımızın desteğiyle Türkiye çok daha güçlü bir devlet  olacak. Siyasete güven Ak Parti’yle geldi. Daha fazla özgürlükler, daha  fazla demokrasi için mücadele veriyoruz. Faili meçhuller unutmadık.  Köyüne gitmek isteyen köylünün onlarca arama noktasından geçtiğini  unutmadık. İşkenceleri, asit kuyularını unutmadık. Kısaca o karanlık  günleri unutmadık. Yapacağımız Sivil Anayasa ile karanlık günler tozlu  arşivlerde kalacak. 

MİLLETİN EMANETİNE HIYANET ETMEDİK ETMEYECEĞİZ

Ak Parti milletin emanetini omzunda taşıyor. 12 Haziran seçimlerini  çok önemsiyoruz. Sayın Başbakanımızın dediği gibi ‘şimdi ustalık zamanı’  Yepyeni bir Diyarbakır’ın yepyeni bir Türkiye’nin temellerini atıyoruz.  İstikrar ve hizmet bizim işimiz. 8,5 yılda halkımızla birlikte çok şeyi  başardık. Yine ve yeni başarılara imza atacağız. çıraklık ve kalfalık  dönemini bitirdik. Daha mükemmel daha büyük bir Diyarbakır’ın inşasına  başlıyoruz. Herkesi sandığa davet ediyoruz. çünkü yarının çağdaş  Diyarbakır’ını birlikte ortaya çıkaracağız.

Pin It

Comments are closed.