BÜYÜME SIMSIKISARILAMAKLA OLDU

 \"\"

 

BüYüME SIMSIKI SARILAMAKLA OLDU

Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten İstanbul’da Milletvekilleri, belediye başkanları, iş adamları ve dostlarından oluşan gruba bir iftar yemeği düzenledi. Yemekte bir konuşma yapan Cuma İçten, birlik ve beraberlik mesajları verdi.
Fatih Belediyesi Topkapı Sosyal Tesislerinde verilen iftar yemeğine İstanbul Milletvekilleri Nurettin Nebati, Ahmet Baha öğütken, İsmet Uçma, Harun Karaca, Kaymakamlar, Ak Parti İstanbul İl ve İlçe teşkilatlarının başkanları ve teşkilat mensupları, üsküdar, Başakşehir, Fatih, Sultangazi ve çekmeköy Belediye Başkan Yardımcıları, Darülaceze Genel Müdürü Nevzat Bayhan, Muhtarlar, Bazı holdinglerin yönetim kurulu başkanları, Diyarbakır ve Bingöllü İşadamları katıldı. 

200 kişinin katıldığı iftarda Cuma İçten davetlileri tek tek kapıda karşılayarak kendileri için ayrılmış masalara oturttu. Cuma İçten, akşam ezanının okunmasıyla birlikte oruçlarını açan davetlilere bir selamlama konuşması yaptı. Selahattin Eyyubi’nin fethettiği Diyarbakır’dan Fatih Sultan Mehmet’in fethettiği İstanbul’a selam getirdiğini ifade ederek başladığı konuşmasında İçten, Ramazan ayının manevi atmosferinde iftarda bir araya gelmekten mutlu olduğunu söyledi. 

Ramazanın Türkiye\’de ve tüm dünyada barışa vesile olması temennisinde de bulunan İçten: “Diyarbakır neyse İstanbul da odur. Et ve kemik gibiyiz. Diyarbakır 33 medeniyete ev sahipliği yaparken, İstanbul 3 medeniyete başkentlik yapmıştır. Bölgelerin ve illerin farkının, bizim inancımızda asla yeri olmadı, olmayacak. Bugün iftarımızı yaptığımız yer, Hemen yanımızdaki surlar Bizans’ın surlarıydı. Peygamber Efendimiz tarafından müjdelenen büyük komutan ve ordusu bu surları aşarak İstanbul’u fethetti. O nedenledir ki, buranın önemi çok büyük. Ayrıca burada olan herkesin benim üzerimde hakkı vardır. Bu mübarek günde bu mübarek mekanda, büyüklerime ve dostlarıma iftar vermek, onlarla bir parça ekmeği paylaşmak beni son derece memnun etti. Davetimize icabet eden herkese teşekkür ederim” dedi.

BAŞARI BİRLİKTE çALIŞMAKLA OLUR

Türkiye’nin sürekli kendisini yenileyerek, değiştiğini ve büyüdüğünü belirten Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, iş adamlarına bölgeye yatırım yapmaları çağrısında da bulundu. Davetlilere Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da selamlarını ileten İçten, “Son 10 yılda ülkemizde çok önemli değişiklikler oldu. Sağlık, ekonomi, eğitim ve daha birçok alanda büyümeler kaydettik. Bunlar kolay olmadı. çalışmakla oldu. Azimle oldu. Gece gündüz demeden verilen mücadelelerle oldu. Birlik ve beraberliğimizin en üst seviyeye geldiği yerdeyiz. Zaten ramazan da, bu güzel hasletleri tekrar canlandıran bir unsur değil mi? Bu mübarek ayın ruhuna yakışır, dostluk ve kardeşliğin sergilendiği ortamlarda bulunmak, maneviyatımızı en güzel şekilde yaşamak dileğiyle, yaklaşan Kadir gecemizi ile bayramımızı tebrik eder, saygı ve sevgilerimi sunarım” diye konuştu. 

Herkesin Diyar-ı Bekir’i görmesi gerektiğini belirten İçten, konuşmasının sonunda gelecek yılki iftarı Diyarbakır’da vereceklerini vurguladı.

Pin It

Comments are closed.