ÇANAKKALE İMANIN ZAFERİDİR

Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten çanakkale Zaferi’nin 97’nciyıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
İçten mesajında, çanakkale Zaferi’nin Türk Milleti’ne büyük bir şeref ve  onurkazandırdığını belirterek: “Bu savaşta Türk’ü de Kürt’ü de Laz’ı  da, çerkez’i degöğsünü vatana siper etmiştir. Bu zaferden öteye  kahramanlık destanıdır. Azizmilletimizin birlik içinde olduğunda neleri  başarabildiğinin en önemli göstergesi vetarihe sığmayacak kadar  büyüktür” dedi.
Eşi bulunmaz bir mücadele ile eşi bulunmaz bir topluluğun; değil 97, 9  bin 997yıl geçse de unutulmayacak bir zafere imza attığına dikkat çeken  İçten sözlerinişöyle sürdürdü.
İNANCIN, AZMİN ve FEDAKARLIĞIN ZAFERİDİR
çanakkale Zaferi birlik ve bir bütün olmanın ruhu ile teslim olmama  adınaverilen bir var olma anlayışı sonucunda elde edilmiştir. Bu zafer  birliğin,dirliğin, beraberliğin, kardeşliğin, tam ve kamil manada bir  imanın zaferidir.Birliğimizi, beraberliğimizi ve dayanışmamızı  koruduğumuz sürece inanıyorum ki,yarınlarımız daha güzel ve daha parlak  olacaktır. Bu vesile ile, Dini vatanı ve budeğerlerin şahidi olarak  başta çanakkale’de savaşırken şehit olanlara Allah’tanrahmet diliyor,  şükran ve minnetle yad ediyoruz.

Pin It

Comments are closed.