ÇERMİK’TE SICAK İLGİ

Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Adayı Cuma İçten yaklaşan Genel  Seçimler öncesi çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. İçten, Eski Ak  Parti Diyarbakır Milletvekili Cavit Torun’un da eşlik ettiği gezide  çermik’te seçmenleriyle buluştu. çok sayıda partilinin de çalışmalarda  hazır bulunduğu çermik gezisinde önce çermik Ak Parti İlçe Teşkilatına  uğradı.

 

ESKİ VEKİLDEN DESTEK

İlçe binasında partililer ve vatandaşlarla sohbet eden Eski  Milletvekili Cavit Torun, Ak Parti’de kimsenin görev beklemek gibi bir  lüksü olmadığını söyledi. Torun: “Bu parti hepimizin partisi. Tüm  kadrolarda gerçek bir samimiyet var. Herkes içtenlikle çalışıyor. Zaten  2002 yılında yapılan hizmetler bunun en belirgin göstergesi. 12 Haziran  sonrası halkın desteğiyle yine tek başına iktidar olacağız inşallah.  Sivil bir anayasa yapacağız. Daha fazla demokrasi daha fazla özgürlükler  için bu anayasa şart. Ve yine inanıyorum ki, Anayasa yapacak çoğunlukla  TBMM’de olacağız” dedi.

 

HALKIN EMANETİNİ OMUZLARIMIZDA TAŞIYORUZ

“Bizler sorumluluk bilinciyle hareket ediyoruz. Bizde eski vekil yeni  vekil anlayışı yok. Sayın Torun ve aday olmayan diğer  milletvekillerimizin projelerinin takipçisi olacağız ” diyerek söze  başlayan Ak Parti adayı Cuma İçten ise, “Bugün Türkiye siyasi ve  ekonomik istikrara kavuşmuşsa bu Ak Parti sayesinde olmuştur. Türkiye  eğer dünyada her açıdan söz sahibi olmuşsa bu, Sayın Genel Başkanımız ve  Ak Kadrolar ve bize güvenen milletimiz sayesinde olmuştur. çünkü biz  bize güvenen milletimizin emanetini omuzlarımızda taşıyoruz. Sırf  Diyarbakır’da yaptığımız reformların sayısı yeter de artar bile. Mesela  2002 öncesi 5 bin 838 derslik varken, 2002-2010 yılları arasında 3 bin  198 yeni derslik yaptık. çok programlı lise sayısı 6 iken, 2010 sonunda  27’ye çıkardık. 80 yılda 44 km bölünmüş yol yapılmışken biz, 8,5 yılda  300 km’ye çıkardık. Susuz ve yolsuz köy bırakmadık. Yeter mi? Hayır.  Daha fazla hizmet yapacağız. Meclis’te hayata geçirdiğimiz yasalarla  milletin önündeki tüm engelleri kaldırdık. İnşallah 12 Haziran’dan sonra  yepyeni bir Anayasa’yı yapıp, demokrasi seviyesini en tepeye  çıkaracağız” diye konuştu.

 

ESNAFTAN VE HALK İçTEN’İ KUCAKLADI

Parti binasındaki konuşmalardan sonra çermik sokaklarına çıkan Cuma  İçten, Cavit Torun ve partililer halkın yoğun ilgisiyle karşılaştı.  Esnafla tek tokalaşan Cuma İçten objektiflere ilginç bir şekilde  takıldı. İçten, berberde bir çocuğu tıraş etti, bir vatandaşın verdiği   karpuzu aldı.

Pin It

Comments are closed.