CUMA İÇTEN: “60 KİŞİYE EKMEK VEREN MAKİNELERE SALDIRMAK KİMİN İŞİNE YARIYOR”

Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Adayı Cuma İçten Silvan’da  Ak Parti İlçe Başkanı Nedim Kılıçaslan’a ait taş ocağının basılması ve  iş makinelerinin ateşe verilmesinden dolayı bir açıklama yaptı.

Başkan Kılıçaslan ve partililerle ilçe binasında bir araya gelen  İçten, düzenlenen saldırıyı nefretle kınadıklarını söyledi. Cuma İçten:  “Failleri belli olan bu saldırıyı diğer siyasi partiler de keşke bizler  gibi kınasaydı. Saldırıya uğrayan iş makineleri 60 kişiye ekmek veriyor.  Bu saldırı kimin menfaatine, kimler bundan menfaat sağlıyor? Bu  soruların cevabını vermek lazım. Bizler, Selahattin Eyyubi, Hz.  Süleyman, Said-i Kürdi, ve Şeyh Sait’in torunlarıyız. Onlardan  öğrendiğimiz değerler bizim şiddetten yana olmamıza engel. Ak Parti 30  milyon seçmenin içinde 8 milyon üyesi olan tek parti durumunda. Biz  ayrımsız bir şekilde seviyoruz. Ak Parti, 20 milyon Kürdün yüzde 70  oyunu alan muhafazakar yapıya sahip bir siyasi partidir. Herhangi bir  teşkilat mensubumuz, hiçbir ideolojiden ve hiç kimseden korkmamaktadır.  Biz sadece gönüllerde, başımızın üstünde ve her yerde olan Yüce  Allah’tan korkarız. O’ndan korkmayandan asla korkmayız. Bu saldırlar,  tüm teşkilatımızı güçlendirdiği gibi, doğru bir yolda olduğumuzu da  gösteriyor. Bir Kürt olarak, yanlış yolda olan Kürtlere en güzel  cevabımız, 8,5 yılda yaptığımız hizmetlerdir. Ve bütün bunların yanında  hizmetlerimiz karşılığında kazandığımız kalplerdir” dedi.

Ak Parti Adayı İçten, İlçe Başkanı Kılıçaslan’a geçmiş olsun  ziyaretini bitirdikten sonra Pir Hüseyin ve çardak Köylerine giderek  seçmenleriyle buluştu.

Pin It

Comments are closed.