CUMA İÇTEN ŞEHİDİ ANMA GECESİNDE

Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Adayı Cuma İçten, İsrail  askerlerinin Mavi Marmara gemisine gerçekleştirdiği saldırıda şehit olan  Ali Haydar Bengi için düzenlenen anma gecesine katıldı.

Aydınlık Yarınlar İçin Hak ve özgürlükler Eğitim Kültür ve Dayanışma  Derneği (AYDER)’in Mir Yıldız Düğün Salonu’nda organize ettiği gecede  ayrıca, Eski Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cavit Torun, Ak Parti  Diyarbakır Milletvekili Adayı Süleyman Hamzaoğulları, Yenişehir Müftüsü  Alaaddin Bozkurt, AYDER Başkanı Ferzande Lale, İHH Diyarbakır Şube  Başkanı Recep İdikurt, ve İHH Genel Başkan Yardımcıları Osman Nuri  Kabaktepe, Gülden Sönmez’in yanı sıra Şehit Bengi’nin ailesi ve çok  sayıda vatandaş hazır bulundu.

 

Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Adayı Cuma İçten’in 20 yıllık dostu  olan Ali Haydar Bengi için düzenlenen gecede Kuran-ı Kerim okundu ve  dualar edildi. Program sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan  İçten, Müslüman kanının akmaması gerektiğine vurgu yaparak: “İsrail’in  Gazze’de uyguladığı baskı ve ambargoyu tüm dünya görüyor. Artık bunların  bir an önce sonuçlanması lazım. Bu insanlık dışı saldırıyı bir kez daha  kınıyor, suçları sadece oradaki insanlara yardım götürmek olan dokuz  şehidimizi minnet ve şükranla anıyoruz” dedi.

Pin It

Comments are closed.