CUMA İÇTEN SON HAFTAYA COŞKULU GİRDİ

Genel Seçimlere çok az bir süre kala milletvekili adayları seçim  çalışmalarını daha da hızlandırdı. Ak Parti Diyarbakır Milletvekili  Adayı Cuma İçten Yenişehir ve Eğil’e bağlı köyleri gezerek,  seçmenlerinden hem destek istedi hem de denk geldiği düğünde halaylar  çekti. Köylülerle sorunları ve sıkıntıları konusunda sohbet eden İçten  ve yanındakilere uğradığı Kırkkuyu Köyü’nde yemek ikram edildi. Köy  muhtarlarıyla da uzun süren sohbetler eden Cuma İçten köylerdeki  çocuklara da oyuncak dağıttı.

ONLAR İSTEYECEK BİZ YAPACAĞIZ

Ak Parti olarak bugüne kadar yerine getiremeyecekleri hiçbir vaatte  bulunmadıklarını söyleyen Cuma İçten dünyanın en güzel duygularından  birinin verdiği sözü tutmak olduğunu söyledi. İçten: “Gezdiğimiz her  yerde gittiğimiz her köyde şu sorunlar ile karşılaşıyoruz. İlk önce adam  olmak lazım, yaptığımız işin hakkını vermek lazım, hizmet etmek lazım.  Biz bu köyleri dolaştığımız zaman ben yapılan hizmetlere hizmete  bakıyorum diyorlar. İnsanlar hizmet bekliyor, Diyarbakır’da,  İstanbul’da, Ankara’da çocuklarını okutup siyaset yapanların  söylediklerini bizden talep etmiyorlar. Kırsalda yaşayan Kürtler,  Zazalar herkes şunu istiyor, benim çocuğum güzel bir okula gitsin, benim  köyümde de  sağlık ocağı olsun. Yolarımda sıkıntı olmasın. Elektrik ve  su problemi olmasın. Yani büyük kentlerdeki insanlar nasıl yaşıyorlarsa  biz de burada aynı şartlarda yaşayalım. İnsanların bizlerden talep  ettikleri bunlar. Bunları daha önceki hükümetler yapmadı. Biz Ak Parti  olarak yaptık. Köylümüz, milletimiz isteyecek biz yapacağız” dedi. Ak  Parti Adayı İçten konuşmalarını şöyle sürdürdü.

DİYARBAKIR’DA 1’NCİ PARTİ OLACAĞIZ

80 yıldır kimsenin girmediği yerlere biz 8,5 yıllık iktidarımızda her  yere girdik. Geldiğimiz her yerde halkın teveccühü ile karşılaşıyoruz.  Herkes Başbakanı Ak Parti’i tanıyor, biliyor, seviyor. Böyle cesur ve  yürekli bir Başbakan Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk defa geliyor.  Girdiğimiz her seçimden birinci çıktık. 12 Haziran seçimlerinde de  herkes bizim 1’nci parti olacağımızı biliyor. Herkes bizim ne kadar oy  alacağımızı konuşuyor. 1’nciliğimizi Türkiye ve dışında yaşayan herkes  kabul etmiş durumda. Diyarbakır’da da yaptığımız çalışmalarla birinci  çıkmayı hedefledik. Ve bu hedefimize halkımızın desteğiyle ulaşacağız.  Hayata geçireceğimiz tarımsal projelerle hemşehrilerimiz artık  dışarılara mevsimlik işçi olmaya gitmeyecek. Kendi işlerinin patronu  olacaklar.

HEDEF DOĞRUYSA HER ŞEY GüZELDİR

Köy gezileri sırasında yıllarca muhtarlık yapmış bir kişi ile Ak  Parti Diyarbakır Milletvekili Adayı Cuma İçten arasında ilginç ve bir o  kadar da önemli bir diyalog gerçekleşti. Yaptığı konuşmalarla İçten’e ve  Ak Parti iktidarına destek verdiğini söyleyen eski muhtar; “Yapılan  kötülüklerin sonu yoktur. Kötü insan memlekete beladır insanlığı  beladır. Ben burada bu köye 21 sene hizmet yaptım. Buradaki ortaokul  olsun camii olsun, alt yapısı olsun ne varsa getirdim. önemli olan doğru  hedefe kilitlenmek” diye konuştu.

Pin It

Comments are closed.