Cuma İçten’den Altan Tan’a devşirme yanıtı: ÖNCE KENDİSİNE BAKSIN

BDP’nin desteklediği Bağımsız Adaylardan Altan Tan’ın Dağkapı  Meydanı’nda yaptığı konuşmada Başbakan Erdoğan’a “Aklını Başına Al”  sözüne Cuma İçten’den cevap geldi.

Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Adayı Cuma İçten Bağımsız Aday Altan  Tan’a yüklendi. Tan’ın söylediklerini anlamsız bulan İçten: “Türkiye’yi  çağdaş demokrasi seviyesine çıkarmak için, çağdışı kalmış kurumları  ortadan kaldırarak, devrim niteliğinde adımlar atan Başbakanımıza  ‘aklını başına al’ demek çelişkisiyle onu baş başa bırakıyorum.  Başbakanımız MGK’yı lağvettiği için mi, OHAL’i  kaldırdığı için mi  aklını başına almalı? Yol aramalarını kaldırıp, faili meçhulleri ortaya  çıkarıp, DGM’leri kapatıp,

işkenceye sıfır tolerans gösterdiği için mi aklını başına almalı?  Kürt dili önündeki engelleri tek tek kaldırdığı, yıllardır yasaklı  eserlerimizi Kültür Bakanlığı’nca yayımlandığı, Kürtçe isimleri serbest  bıraktığı, eski yöre isimlerini iade ettiği, üniversitelerde Kürdoloji  bölümleri açtığı, Kürtçe kursları serbest bıraktığı, Kürt dili ve  edebiyatının gelişmesi için adımlar attığı, TRT-6’te 24 saat Kürtçe  yayın yaptığı için mi aklına başına almalı? Ergenekon’la mücadele ettiği  ve halkımıza yapılan tarifsiz zulüm ve işkencelerin hesabını sorduğu  için mi aklını başına almalı? Kürt kardeşleri için yüreği yandığı ve  asimilasyona son verdiği için mi aklını başına almalı” dedi.

AYNA DİYE BİR ŞEY VAR

Altan Tan ile ilgili görüşlerini anlatmaya devam eden İçten ayrıca:  “Kimse kusura bakmasın 2002’den önce hayal olan adımları atan yürekli  başbakanımız bu adımları anayasal garantiye alarak onlara göre aklını  başına almayacaktır. Başbakanımızın etrafındakileri devşirmeye benzeten  kişi önce aynada kendisine bakmalı” diye konuştu.

Pin It

Comments are closed.