CUMA İÇTEN’DEN BAYRAM MESAJI

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, Ramazan Bayramı Mesajı yayınladı. Mesajında birlik, beraberlik ve kardeşlik vurgusu yapan İçten, bayrama coşku ve hüzünle girdiğimize vurgu yaparak:

GÖNLÜMÜZÜN BİR YANI BAYRAM COŞKUSU BİR YANI KAN VE GÖZYAŞIYLA BAYRAMI İDRAK EDİYORUZ
“Bayramlar, kardeşlik iklimini, birlik ve beraberliğimizi tazeleme günüdür. Her türlü dayanışma ve yüce duygunun tezahür ettiği, sevgi, barış, dostluk ve kardeşlik duygularının yoğunlaştığı, dargınların barıştığı, kucaklaşmanın yaşandığı bir Ramazan Bayramına daha erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Gönüllerimiz bir yandan bayram coşkusuyla dolarken, diğer yandan dünya üzerinde ve Müslüman coğrafyalarındaki bayrama buruk gönüllerle giren insanların hüzün ve acılarını da aynı şekilde yüreklerimizde taşıyoruz. Millet olarak, bu kardeşlerimizin yaşadığı acılara, bu insani trajedilere kayıtsız kalmamız, bunları görmezden gelmemiz asla düşünülemez.” diyerek

ÜLKEMİZ YAŞANAN HİÇBİR İNSANLIK DRAMINA SEYİRCİ KALMIYOR
Cuma“Suriye’de yaşanan insanlık dramı ne yazık ki hala devam ediyor. Aynı şekilde Mısır’daki ithal cunta, dünyanın gözü önünde insanlık onurunu ayaklar altına alıyor. En acısı da terörist ve işgalci İsrail, tüm dünyanın gözü önünde, var gücüyle masum insanları katlediyor. Bu ve benzer hüzünler bizi daha çok birleştiriyor. Yüzyıllarca barış ve adalete öncülük eden Türkiye, ne mutlu ki, günümüzde de yaşanan hiçbir insani drama seyirci kalmıyor; dünyanın neresinde olursa olsun yoksul ve mazlum halklar için bir umut ülkesi olmayı sürdürüyor.

Bu mübarek bayramda yüce Allah’a açılan ellerimiz daha da kuvvetle dua ediyor ve hamd olsun ki devletimiz bu mazlumların kimsesi, sesi oluyor.” diyerek sözlerini sürdüren Cuma İçten,

BAŞBAKANIMIZ HALKIMIZ TARAFINDAN SEÇİLEN İLK CUMHURBAŞKANI OLACAKTIR
“Bu bayramı özel kılan başka bir şey ise hüzünler kadar ülkemiz ve milletimiz için yeni sevinçleri beraberinde getirmesi. Örneğin ilk defa halkımız kendi Cumhurbaşkanı’nı seçiyor ve sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan inşallah seçilen ilk ve gerçek Cumhurbaşkanımız olacak. Yine aynı şekilde tarihimizde ilk defa 19 aydır devam eden Çözüm Süreci’ne yasal bir düzleme geldi ve artık milli iradenin tezahür ettiği noktadan yolumuza devam edeceğiz.

Belki de çok uzun yıllardan sonra çok ağır bedeller ödeyerek bir bayrama kan, gözyaşı ve acılarla değil; Barış, sevgi, kardeşlik, birlik ve beraberlik türküleriyle gönül gönüle giriyoruz. Bu düşüncelerle bütün vatandaşlarımızın ve İslam aleminin mübarek Ramazan Bayram’ını tekrar tebrik ediyor, huzur ve sükun dolu bir bayram geçirmenizi Allah’tan temenni ediyorum.” Şeklinde konuştu.

Pin It

Comments are closed.