CUMA İÇTEN’E ANKARA KLUBÜ MAMAK ŞUBESİ’NDEN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ ÖDÜLÜ

cuma icten kadınlar gunu

AK PARTİ DİYARBAKIR MİLLETVEKİLİ CUMA İÇTEN’E ANKARA KLUBÜ MAMAK ŞUBESİ’NDEN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ ÖDÜLÜ

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, Ankara’nın ve Türkiye’nin en köklü STK’larından biri olan “Ankara Klubü Mamak Şubesi” tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile ilgili bir ödül aldı. Ankara Klubü’nün her yıl düzenlediği, kendi alanlarında çalışmalar yapan ve mesleklerinde başarılı kişilere verilen ödüller bu yıl da sahiplerini buldu. Başta Diyarbakır olmak üzere, Güneydoğu Anadolu ve tüm Türkiye çapında kadınlarla ilgili olumlu çalışmaları, faaliyetleri ve pozitif ayrımcılığıyla gündeme gelen Cuma İçten bu yılki ödüle layık görüldü. Tören, Mamak Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Yoğun seçim çalışmaları nedeniyle ödül törenine katılamayan Cuma İçten’in ödülünü ise Genel Başkan Dr. Metin Özaslan’ın ellerinden danışmanı Necmettin Tetik aldı. Cuma İçten adına kısa bir konuşma yapan Necmettin Tetik, “İki cihan serveri peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V) “Cennet, annelerin ayakları altındadır.” buyuruyorlar. İnsanın eşitliğine inanan ve ilahi dinler içinde kadın hakları ile ilgili yazılı ilk kuralları da oluşturan yine peygamber efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V)  ve doğan kız çocukları diri diri toprağa gömülürken buna dur diyen dinimiz İslam’dır.

Aynı şekilde efendimizin veda hutbesine baktığınızda da kadınlarımıza hak, hukuk ve bugünkü tanımıyla pozitif ayrımcılığın temellerinin atıldığını da görebilirsiniz.  Bugün ülkemizdeki en büyük STK da örgütlü en büyük kadın topluluğu da Türkiye genelindeki 3,5 milyon kadın üyesiyle AK Parti’dir. Yine aynı şekilde sadece Diyarbekir’imizde 60 binden fazla kadın üyemiz bulunmaktadır. Kadınlarımızın üretime, üretmeye ve hayatın her alanında daha güçlü haklarla aktif olduğu bir Türkiye için çalışıyoruz. Kadınlarımızı koruyan devrimsel adımlarımız çok yakında görülecektir. Bu vesileyle tüm kadınlarımızın  “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nü en kalbi dileklerimle kutluyorum. Bizi bu özel ödüle layık gören Ankara Klubü Mamak Şubesini ve bu güzide organizasyonda emeği geçen herkesi kutluyor ve en kalbi duygularımızla teşekkürlerimizi sunarak herkesi selamlıyoruz.” dedi.

Pin It

Comments are closed.