CUMA İÇTEN’E YILIN MİLLETVEKİLİ ÖDÜLÜ

 


AK PARTİ DİYARBAKIR MİLLETVEKİLİ CUMA İçTEN’E YILIN MİLLETVEKİLİ öDüLü

 

çağdaş Demokratlar Birliği tarafından düzenlenen Yılın En’leri ödül töreninde Yılın Milletvekili ödülüne Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten layık görüldü. Kamuoyu araştırması yapılarak oluşturulan ve 11 dalda verilen Yılın En’leri ödülleri dağıtıldı. Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten’e ödülünü çağdaş Demokratlar Birliği Genel Başkanı Ahmet Er verdi.

Cuma İçten, ödül töreninde yaptığı konuşmasında; “Ayağımızın tozuyla peygamberlerin, sahabelerin ve sanatın kültürün kadim başkenti şehr-i Diyarbakır’dan buraya geldim ve sizlere selamlar getirdim. öncelikle beni bu ödüle layık gören çağdaş Demokratlar Birliğine, sayın başkan Ahmet Er’e, seçici kurula ve bu organizasyonda emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. Bildiğiniz gibi ülkemiz çok acılı bir süreçten geçti ve şimdi vatanımızın doğusu, batısı, kuzeyi güneyi her yerinde bu acılı süreci artık geride bıraktığımızı düşünüyorum. özellikle son 11 yıldır da kimseyi ötekileştirmeden, hukukun dışına çıkmadan yeni bir medeniyet inşa etmeye çalışıyoruz. Ve bunu yaparken de en büyük desteği halkımızdan alıyoruz. Bu ödül benim için çok anlamlı oldu. çünkü AK Parti olarak bizler öncelikle dindar, sonrasında inançlı, muhafazakar ve işte burada olduğu gibi demokrat nesiller yetiştirmek istiyoruz. Bu anlamda bu ödül benim için çok önemli. Ama ben bu ödülü Diyarbakır halkı il, ilçe teşkilatlarımız, kadın ve gençlik kollarımız ve ekibim adına alıyor ve sizlere bir kere daha teşekkür ediyorum.” dedi.

Milletvekili olduğu 30 ay süresince 5.defa Yılın En İyi Milletvekili seçilmesinin hatırlatılması üzerine Cuma İçten, bu başarısının sırrı ile ilgili de

“Biz hizmet sevdalısıyız. Gücümüzü halkımızdan alıyor ve hep onlarla iç içe, gönül gönüle bu yolu yürüyoruz. Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan bir günde dört ülkeyi geziyor ve 3-4 saatlik bir uykuyla durmadan çalışıyor ve biz de onu örnek alarak, onun yolundan ilerliyoruz. Bu ödüller gece gündüz demeden çalışmamızın, verdiğimiz emeklerin sonucudur.” Diyerek sözlerini noktaladı.


 

Daha önce de Diyarbakır Ticaret Borsası’ndan “Yılın Milletvekili ödülü”, Sosyal Gelişim Enstitüsü (SOSGED) tarafından düzenlenen “YaşamaDokunanlar / Vatandaşla En iyi Diyalog” ödülü” ve Din-Bir-Sen tarafından Eshab-ı Keyf Başarı ödülleri “Yılın En Başarılı Milletvekili ödülü” ve Kamu-Der Yılın Milletvekili ödüllerine layık görülen AK Parti’nin genç milletvekili Cuma İçten, ödül töreni sonrasında Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, Anadolu Jet Genel Müdürü İbrahim Doğan, Gazeteci Latif Şimşek, çağdaş Demokratlar Birliği Genel Başkanı Ahmet Er, Mersin Gazetesi Sahibi Selahattin Akkuş, Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Toruntay ve bürokratlar ile sohbet etti.

 

 

 

Pin It

Comments are closed.