DEVAM İNŞALLAH

 \"\"

 

DEVAM İNŞALLAH

Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten yeni yıl nedeniyle bir mesaj yayınladı. Mesajında kardeşlik, birlik ve beraberliğin önemine değinen İçten, “Yeni umutlarla yeni bir yıla giriyoruz. Her yeni yıl, beraberinde yeni beklentileri de getirmektedir. 2013 yılı Diyarbakır ve ülke adına daha güzel bir yıl olacağına inanıyorum. Söz verdiğimiz yatırımlar hız kesmeden devam edecek. Halkımızın yaşam düzeyi ve mutluluğunu en ileri noktaya taşımak yeni yılda da temel amacımız olacaktır” dedi.

2012 yılının gerek yurt içinde ve gerekse yurt dışında yoğun gündemle geçtiğini belirten Cuma İçten, dünyadaki belirsizliğin had safhada olduğu bu dönemde Türkiye’nin sürekli gelişen kendisini yenileyen bir ülke olduğunun altını çizen, bunun da Başta Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Ak Kadroların çalışmalarıyla olduğunu söyledi. Bu yolda durmadan yola devam edeceklerini de söyleyen İçten şöyle devam etti:

HER ESKİ YIL HER YENİ YILIN TEMİNATIDIR

İktidar olduğumuz günden bu yana demokratikleşme adına sayısız projeyi hayata geçirdik. Diyarbakır ile Edirne’yi, Sinop ile Hatay’ı hiçbir zaman ayrı tutmadık. En batıda ne yapılıyorsa insan adına millet adına,  en doğuya da yaptık. Artık milletimiz geleceğe daha emin bir şekilde bakıyor.

SöZLERİMİZİ TEK TEK TUTUYORUZ

Diyarbakır’da 2012 yılı içinde çok sayıda hizmet yaptık. Yüzbinlerce kişiye istihdam sağlayacak Silvan Barajı’nın temelini attık, Uluslararası Havalimanı inşaatı ihale aşamasında, Kentsel dönüşüm ve Dicle Vadisi Projemiz için kamulaştırma çalışmaları başlattık. Kamu binalarının daha aktif ve çağdaş hizmet verebilmeleri için restorasyon ve inşaatlarını yaptık. 1000 kişilik öğrenci yurdu inşaatına başladık.

Sosyal Yardım konularındaki projeleri desteklemeye devam ettik bu kapsamda Aile Bakanlığımızca, 2012 Ocak-Haziran döneminde yine Proje Destek Programları 5 proje uygulanmış, 133.258 TL. Aktardık. 2012 Ocak-Haziran döneminde eşi vefat kadınlara yönelik nakdi yardım programı kapsamında toplamda 5.569 kişi için 2.821.750 TL. ödedik. Sporcunun genci yaşlısı olmaz. Dedik spora ve gençlere harcanan paralara acımadık.

Yapım işleri devam eden, mevcut tesislerin bakım ve onarımı, spor kulüplerine Yardım olarak 2012 Ocak ayından Ekim ayına kadar 17 Milyon, 16 Bin 753 lira aktardık.

İlimizde bulunan belediyelerimizi Batıdaki Ak Partili belediyelerimizle kardeş belediye yaptık.  Kentteki tarihi mekanları aslına uygun hale getirdik. Bunu yaparken de dil, din, ırk ayrımı yapmadık.

ülke genelinde de boş durmadık. özgürlükler adına yapılması gerekenin fazlasını yaptık, yapmaya da devam edeceğiz inşallah. Bizim liderimiz uyumuyor ki biz de uyuyalım. Yeni Anayasamız neredeyse hazır, ceza muhakemeleri konusunda devrim yaptık. İsteyen istediği dilde savunmasını yapabilecek. Havaalanları, duble yollar, hızlı trenlerle ulaşımı sağladık. Yeter mi? Asla. Bölgemizin ülkemizin ve milletimizin hizmetkarı olmayı 2013’te de sürdüreceğiz inşallah.

Bu duygu ve düşüncelerle yeni yılın Diyarbakır’a, bölge halkına ve ülkemize; sağlık, başarı ve mutluluklar getirmesini Yüce Allah’tan dilerim.

 

Pin It

Comments are closed.