DİCLE ÜNİVERSİTESİ’NDEKİ ÖĞRENCİ SAYISINI ARTTIRACAĞIZ

Seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerini sürdüren Cuma İçten’in  uğrak yerlerinden biri de  Kredi Yurtlar Kurumu Bölge Müdürlüğü ile özel  Bağlar Hastanesi’ydi. İçten önce Kredi Yurtlar Kurumu Bölge Müdürü  Kutbettin Aydoğdu’yu makamında ziyaret etti. üniversite öğrencilerinin  barınma ve diğer konularda sıkıntı yaşayıp yaşamadıkları hakkında  Aydoğdu’dan bilgiler alan İçten, yapacağı hizmetlerden birinin de Dicle  üniversitesi’ndeki öğrenci sayısını arttırmak olduğunu söyledi. Dicle  üniversitesi’nin en geniş kampus alanı konusunda ilk sırada yer aldığını  belirten İçten, “Şu anda 18 bin öğrenci var. Bu sayı bize yakışmıyor.  İlk hedefimiz bu sayıyı önce 50 bine sonra da en az 80 bine çıkarmaktır”  dedi.

DOĞU-BATI BULUŞMASI SAĞLANACAK

Diyarbakır’ın geleceği adına istihdamdan, ekonomiye, kültürel  değerlerden sağlık alanına kadar 12 projesi olduğunu vurgulayan Cuma  İçten: “öğrenci sayısının artması demek Diyarbakır’ın ekonomisinin  canlanması demektir. Bir öğrenci en az ayda hiç harcamazsa 800 lira  harcıyor. Bu rakamı 50 bin öğrenciye çıkardığınızda çok ciddi gelirler  elde edeceğiz. Böylece esnafımızın yüzü gülecek. Hareketliliğin olduğu  yerde bereket de vardır. Şu anda Sayın Müdürümüzle yaptığımız görüşmede  öğrencilerin barınma sorunu olmadığını öğrendim. Bu sevindirici bir  durum. Beş yıldızlı otel statüsünde bir yurdumuz da inşaat halinde. Bu  ve buna benzer yurtlar yaptığımızda Diyarbakır’a gelen öğrenciler daha  da rahat edecekler. öğrenci sayısını arttırdığımızda Doğu ile Batı’nın  buluşmasını sağlayacağız” şeklinde konuştu.

Cuma İçten daha sonra özel Bağlar Hastanesi’ne giderek hasta  ziyaretleri gerçekleştirerek, yetkilerle var olan sorunlar ve çözüm  önerileri hakkında sohbet etti.

Pin It

Comments are closed.