DİYARBAKIR DAHA TEMİZ OLACAK

Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten Avrupa BirliğiUyum  çalışmaları kapsamında yürütülen ve çevre projelerinindesteklenmesinden  Diyarbakır’ın da nasibini almasının sevindiriciolduğunu söyledi.
Daha temiz bir Diyarbakır için gereken ne varsa yapacaklarını da  belirten İçten: “Diyarbakır su ve atıksu projesiyle daha temiz bir  çevreye kavuşacak. 6 aşamadanoluşan projeden ilimiz 78 milyon 600 bin  Avro alacak” dedi.
2014’TE BİTECEK
Diyarbakır’ın çevresel alt yapı yatırımlarının Diyarbakır için hayati  önemtaşıdığına dikkat çeken Cuma İçten, projeyle birlikte yüzlerce  kişinin istihdamedileceğini ifade etti. Kentte ayrıca kirli sularla  bulaşan hastalıkların önünegeçileceğini vurgulayan İçten: “25,6 milyon  avroluk İleri biyolojik arıtma tesisi,Yağmur suyu ve kanalizasyon  projesi, müşavirlik hizmetleri, SCADA Projesi,Gözeli Havzası projesi ve  malzeme temin projesi ile 6 projenin 6 şubat 2014’debitirilmesi  hedefleniyor” diye konuştu.
KENTİN KADERİ DEĞİŞECEK SU SORUNU YAŞANMAYACAK
Su ve atık su projesiyle Diyarbakır’ın kaderinin değişeceğini belirten  Cuma İçtensözlerini şöyle tamamladı:Eski Tekel İçki Fabrikası’nın olduğu  yerde başlanılan proje Diyarbakırımızahayırlı olsun. Bu projenin  sonraki boyutu tıbbi atıkların sterilizasyonu olacak.Su temininin  kalitesi artacak. Atıksu ve yağmur suyu toplanmasını ve  arıtmatesislerini iyileştirerek yeraltı sularının kirliliği  önlenecek.ayrıca ekonomikfaaliyetler canlanacak. Turizm gibi sektörlerde  yeni iş fırsatı doğacaktır. Bunedenle projenin hayata geçirilmesi  sürecinde emeği geçen tüm arkadaşlarımaçevre ve Şehircilik Bakanlığına  teşekkür ediyorum.

Pin It

Comments are closed.