DİYARBAKIR ESKİ DİYARBAKIR DEĞİL

Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten dur durak bilmiyor.Seçildiği  günden bu yana temsil ettiği Diyarbakır Halkının sorunlarınayerinde  müdahale eden, bu sorunların çözülmesi için ilgili bakanlık  vekuruluşlarla sürekli görüşme halinde olan İçten bu defa da Eğitimeel  attı. Kentte okullardan pansiyonlara kadar yapılması gerekenlerhususunda  Milli Eğitim Bakanı ömer Dinçer ile görüşen Cuma İçtenDiyarbakır’da  2012 yılı için 122 eğitim yatırımı sözü aldı.
Eğitimin insan hayatındaki önemine değinen Ak Parti Diyarbakır  Milletvekili Cumaİçten, toplumların ancak eğitim sayesinde var olduğu ve  ilerlediğini söyledi.
Eğitim, sadece toplumu geliştirmek ve ileri götürmekle değil,bireyin  yaşamını daha olumlu, daha kaliteli hale getirmesi bakımından  dakaçınılmaz olduğunu vurgulayan İçten : “2012 yılı içinde Bakanlık,  özel İdare,TOKİ, Efikap, GAP ve halkın katkısıyla ilimize 1200 kişilik  pansiyon, 3 sporsalonu, 260 kapasiteli 1 öğretmenevi, 1558 derslik olmak  üzere 122 eğitimyatırımı yaptık. Bunlardan 53 derslikli 4 okul binası  yapımı tamamlanmıştır. 311derslikli 22 okul, 2 spor salonu, 400 kişilik  pansiyon yapımı inşaatı sürüyor. 200kişilik 1 pansiyonun da eli  kulağında. Ayrıca 80 derslikli 4 okul, 260 yataklı 1öğretmenevi yapımı  devam ediyor. 1114 derslikli 4 okul 600 kişilik 3 pansiyonve 1 spor  salonu yapım işlerinin ihalesi de tamamlanmak üzere. Bunlar  bittiğindeeğitimde bir adın daha ilerlemiş olacağız. İktidarımız her  şeyde olduğu gibieğitime de önem veriyor. Bakın 4+4+4 ile herkesin  istediği eğitimi almasınaöncülük ettik. Şu bir gerçek Türkiye eski  Türkiye değil, Diyarbakır eski Diyarbakırdeğil. Değişiyoruz, büyüyoruz  ve gelişiyoruz” dedi.
çOCUKLARIMIZ DAĞA çIKMAYACAK
Doğu ve Güneydoğu’nun makus talihini artık yeneceklerini belirten İçten,  “Bölgemizde eğitime özel ilgi göstereceğiz. Analarımızın ağlamasına  artık müsaadeetmeyeceğiz. Okullarda vereceğimiz eğitimlerle  çocuklarımızın geleceğini garantialtına alacağız. Onlar da bizim  aydınlık yarınlarımız olarak bizlere, memleketinehizmet edecekler.  Ayrıca Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Suat Kılıç’ın dabölgemize özel  ilgisi var. Yapacakları ve yaptıkları spor yatırımlarıyla  ilimizdenşampiyonlar çıkartacağız. Böylelikle Dağa çıkmak gençlerimiz  için artık tariholacak” diye konuştu.

Pin It

Comments are closed.