DİYARBAKIR HER GÜZELLİĞİ HAK EDİYOR

Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Adayı Cuma İçten seçim çalışmaları  kapsamındaki ziyaretlerinin adresi kamu kurum ve kuruluşlarıydı. İçten,  diğer Ak Parti Milletvekili Adaylarından Muharrem Kurt ve Dicle  üniversitesi öğretim Görevlisi Doç. Dr. Mazhar Bağlı’nın da eşlik ettiği  ziyarette ilk olarak, DSİ 10’ncu Bölge Müdürü Türkay özgün ile bir  araya geldi.

DİCLE VADİSİ PROJESİ MUTLAKA HAYATA GEçECEK

DSİ’nin bölgedeki çalışmaları hakkında bilgiler alan İçten Dicle  Vadisi Projesini mutlaka hayata geçireceklerini söyledi. Cuma İçten:  “Dicle Vadisi Projesi geçmişteki Refah Partili Belediyenindir. Bugün her  ne kadar başkaları sahip çıksa da bu gerçek değişmez. Belediyenin  mücavir alanında olan araziyi farklı formüller bularak hayata  geçireceğiz. Biz Halkımızın desteğiyle yine güçlü bir şekilde sandıktan  çıkacağız. Ve binlerce Diyarbakırlı bu projenin hayata geçmesiyle iş, aş  sahibi olacak” dedi.

BARAJLAR TAMAMLANACAK TARIMSAL GELİR ARTACAK

Ak Parti Adayı Cuma İçten, bölgedeki yapımı süren ve projesi  tamamlanan barajlar hakkında da bilgiler aldı. Silvan Barajının  tamamlanmasıyla bölgenin çehresinin değişeceğini belirten İçten: GAP  Eylem Planı kapsamında bölgede muhteşem işler yapılıyor. Her alanda  olduğu gibi iktidarımız çiftçilerimizi de düşünüyor. Silvan Barajı  tamamlandığında yüz binlerce insanımıza istihdam sağlayacak. Tarımsal  getirimiz artacak, köylülerimiz  yani milletin efendileri daha da güçlü  olacak. Bu ve benzeri projelerin takipçisi olacağız” diye konuştu.

 

DİYARBAKIR’I İSLAM KüLTüRü BAŞKENTİ YAPACAĞIZ

Ak Parti Milletvekili adayı Cuma İçten ve beraberindekiler daha sonra  Vakıflar Bölge Müdürü Yakup Aktürk’e bir ziyaret gerçekleştirdiler.  Bölge Müdürü Aktürk’ten yapılan çalışmalar hakkında bilgiler alan İçten  Diyarbakır’ı İslam Kültür Başkenti yapacaklarını söyledi. İçten :  “Dünyanın 5’nci Harem-i Şerifi Ulu Camii’miz ve Hz. Süleyman Camii’miz  restorasyonda. Bu kutsal mekanlar aslına uygun olarak tamir ediliyor.  Ulu Camii altında çıkan sarnıcı derhal turizme kazandıracağız. Ve ayrıca  farklı dönemlere ait mozaikler de Ulu Camii altından çıktı. Hz.  Süleyman Cami ve İçkale’deki çalışmalar da bizim turizm alanında  yükselmemiz adına önemli. Buraları inanç turizmine açacağız. Bu Tarihi  kent İslam Kültürü Başkenti olmayı fazlasıyla hak ediyor. Bunu  başaracağız” dedi.

Pin It

Comments are closed.