DİYARBAKIR, KÜLTÜR VE İNANÇ TURİZMİNDE HAK ETTİĞİ YERE GELECEKTİR cuma icten


 

AK PARTİ DİYARBAKIR MİLLETVEKİLİ CUMA İçTEN:

DİYARBAKIR, KüLTüR VE İNANç TURİZMİNDE HAK ETTİĞİ YERE GELECEKTİR


Yurt içi ve yurt dışı turizm tanıtım organizasyonlarına katılım sağlamaya büyük önem veren Diyarbakır, Berlin Uluslararası Turizm Fuar’ından sonra İngiltere World Travel Market Fuarı’na da katılıyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunun AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, 4-7 Kasım 2013 tarihleri arasında Londra-Excel Fuar alanında gerçekleştirilen World Travel Market Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda, Avrupa-Akdeniz bölümünde kurulan  Türkiye standında Diyarbakır’ın da tanıtımın yapılmasının önemine dikkat çekerek:

“Son yıllarda Diyarbakır Valiliği’miz tarafından yürütülen ulusal ve uluslararası platformlardaki tanıtım organizasyonları, inanç ve kültür turizmi başta olmak üzere turizmin birçok alanında bir marka şehir olma yolunda altyapısını güçlendiren peygamberler ve sahabeler şehri olan Diyarbakır’ın, bölgenin ve ülkenin önemli turizm destinasyonu haline gelmesi adına yapılan çok önemli çalışmalardır. Ve bu çalışmalar farklı alanlarda uygulanmaya devam edecektir.” diyen Cuma İçten,  World Travel Market Fuarı’nın önemine vurgu yaparak:

“Amacımız her fırsatta, her platformda belirttiğimiz gibi Diyarbakır’ımızı her alanda modern ve dünyadaki örnekleri gibi daha yaşanılabilir bir şehir haline getirmektir. Bu çalışmalarımız, Diyarbakır’ın kültürel mirasın korunması ve turizm altyapısının geliştirilmesinde atılan çok önemli adımlardır. Dünyanın ikinci büyük turizm fuarı olarak kabul edilen World Travel Market  Fuarı’nda Diyarbakır’ımızı tanıtmak ise geçmişi on binlerce yıla uzanan ve sayısız medeniyete ev sahipliği yapan Diyarbakır’ımıza karşı en önemli sorumluluklarımızdan biridir.” diyerek sözlerini sürdüren Cuma İçten,

“Kültür ve inanç turizminde büyük potansiyeli olan Diyarbakır’ı İngiltere başta olmak üzere Dünya Turizm Piyasasına en iyi şekilde sunmanın hazırlıklarını yapıyoruz. Diyarbakır bu tanıtım çalışmalarıyla çok kısa sürede kültür ve inanç turizminde hak ettiği yerlere gelecektir." diyerek sözlerini noktaladı.

Pin It

Comments are closed.