DİYARBAKIR MOBİL TRAFO İLE AYDINLANACAK

Ak Parti diyarbakır Milletvekili Cuma İçten Haftasonunuyine seçim bölgesinde geçiriyor.
Hemen her hafta soluğu Diyarbakır’da alan İçten’in ilk ziyaret ettiği  yerlerden biriDEDAŞ İl Müdürlüğü idi. İl Müdürü Nihat Nurbaki’yi göreve  yeniden döndüğündendolayı tebrik eden İçten daha sonra çınar ve  Kocaköy’e bir ziyaret gerçekleştirdi.
DEDAŞ İl Müdürü Nihat Nurbaki’nin de eşlik ettiği ziyarette  vatandaşlarhem İçten’e hem de Nurbaki’ye elektrik ile ilgili  şikayetlerini dile getirdiler.Vatandaşların her türlü sorunlarını  yerinde dinleyerek tek tek not alan Cumaİçten TEİAŞ’ın Bölgeye  gönderdiği Mobil Trafo’yu inceledi.
Diyarbakır’ın sorunlarını çok iyi bildiklerini de belirten Cuma İçten  ildeki tümkurum ve kuruluşların ortak çalışmasıyla kentin geleceğinin  aydınlık olacağınısöyledi. Göreve geldiği günden bu yana özellikle  elektrikle ilgi çok sayıdaşikayetin geldiğini vurgulayarak: “Gerek  Enerji Bakanımız Taner Yıldız vegerekse, TEİAŞ yetkilileriyle yaptığımız  görüşmeler neticesinde halkımızınbu sıkıntılarının çözülmesi  gerektiğini belirttik. Sağ olsunlar bugün yerindegördüğümüz Mobil  trafoyu yolladılar. Başka ilçelerimizde de kurulacak mobiltrafolarla  çiftçilerimiz de rahat edecekler. çünkü çiftçilerimiz özellikle  yazaylarında sıkıntılar yaşıyordu. Onlara göreve gelirken söz verdik.  Bugün busözümüzü tuttuğumuzdan ötürü mutluyuz. Emeği geçen herkese  şükranlarımızısunuyoruz. 4 milyon Avro değerinde 25 megavat gücündeki bu  trafo en az 3ilçemiz karanlıkta kalmayacak, çiftçilerimiz rahata  kavuşacak. Mobil trafo ile
Başta Diyarbakır olmak üzere çınar ve Bismil ilçelerindeki çiftçilerin  elektriksorunları çözülecek ve bölgeye önemli ölçüde enerji verilecek.”
“ELEKTRİK KESİNTİLERİ OLABİLİR”
Artık hiçbir şeyin eskisi olmayacağını ifade eden İçten “Şu anda  ilimizin çokyerinde elektrikle ilgili sorunlar olabilir. Ama artık bu  sıkıntıları tarihe gömmekiçin çalışmalarımızı hızlandırdık. Bu geçiş  sürecinde halkımızdan ricam, biraz dahasabırlı olmaları. İl Müdürümüz  Sayın Nurbaki, yaşanan problemleri tek tek takipediyor. Diyarbakır hep  aydınlık olacaktır.
çok yakında Diyarbakır için başka müjdeler vereceğini de kaydeden İçten,  çınarİlçesinden sonra Kocaköy’e geçerek halkın sorunlarını dinledi.

Pin It

Comments are closed.