DİYARBAKIR MOBİL TRAFO İLE AYDINLANACAK

cuma-icten-elektrik-trafo-300x225

Ak Parti diyarbakır Milletvekili Cuma İçten Haftasonunu yine seçim bölgesinde geçiriyor.

Hemen her hafta soluğu Diyarbakır’da alan İçten’in ilk ziyaret ettiği yerlerden biri DEDAŞ İl Müdürlüğü idi. İl Müdürü Nihat Nurbaki’yi göreve yeniden döndüğündendolayı tebrik eden İçten daha sonra Çınar ve Kocaköy’e bir ziyaret gerçekleştirdi.

DEDAŞ İl Müdürü Nihat Nurbaki’nin de eşlik ettiği ziyarette vatandaşlarhem İçten’e hem de Nurbaki’ye elektrik ile ilgili şikayetlerini dile getirdiler.Vatandaşların her türlü sorunlarını yerinde dinleyerek tek tek not alan Cumaİçten TEİAŞ’ın Bölgeye gönderdiği Mobil Trafo’yu inceledi.

Diyarbakır’ın sorunlarını çok iyi bildiklerini de belirten Cuma İçten ildeki tümkurum ve kuruluşların ortak çalışmasıyla kentin geleceğinin aydınlık olacağınısöyledi. Göreve geldiği günden bu yana özellikle elektrikle ilgi çok sayıdaşikayetin geldiğini vurgulayarak: “Gerek Enerji Bakanımız Taner Yıldız vegerekse, TEİAŞ yetkilileriyle yaptığımız görüşmeler neticesinde halkımızınbu sıkıntılarının çözülmesi gerektiğini belirttik.

Sağ olsunlar bugün yerindegördüğümüz Mobil trafoyu yolladılar. Başka ilçelerimizde de kurulacak mobiltrafolarla çiftçilerimiz de rahat edecekler. Çünkü çiftçilerimiz özellikle yazaylarında sıkıntılar yaşıyordu. Onlara göreve gelirken söz verdik. Bugün busözümüzü tuttuğumuzdan ötürü mutluyuz. Emeği geçen herkese şükranlarımızısunuyoruz. 4 milyon Avro değerinde 25 megavat gücündeki bu trafo en az 3ilçemiz karanlıkta kalmayacak, çiftçilerimiz rahata kavuşacak. Mobil trafo ile Başta Diyarbakır olmak üzere Çınar ve Bismil ilçelerindeki çiftçilerin elektriksorunları çözülecek ve bölgeye önemli ölçüde enerji verilecek.”

“ELEKTRİK KESİNTİLERİ OLABİLİR”

Artık hiçbir şeyin eskisi olmayacağını ifade eden İçten “Şu anda ilimizin çokyerinde elektrikle ilgili sorunlar olabilir. Ama artık bu sıkıntıları tarihe gömmekiçin çalışmalarımızı hızlandırdık. Bu geçiş sürecinde halkımızdan ricam, biraz dahasabırlı olmaları. İl Müdürümüz Sayın Nurbaki, yaşanan problemleri tek tek takipediyor. Diyarbakır hep aydınlık olacaktır.

Çok yakında Diyarbakır için başka müjdeler vereceğini de kaydeden İçten, Çınarİlçesinden sonra Kocaköy’e geçerek halkın sorunlarını dinledi.

Pin It

Comments are closed.