DİYARBAKIR ÜÇ YIL İÇİNDE BÖLGENİN TİCARİ LİDERİ OLACAK,cuma icten

 

\"\"

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten:

DİYARBAKIR üç YIL İçİNDE BöLGENİN TİCARİ LİDERİ OLACAK

 

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten,  Diyarbakır’daki ziyaretlerine ve temaslarına devam ediyor. Genç milletvekili önce Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası’nı ardından da Diyarbakır Ticaret Borsa’sını ziyaret etti.  Ziyaretinde istişarelerde bulunan İçten, her iki kurumun yönetimine yeni görevlerinde başarılar diledi ve açıklamalarda bulundu.

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sayar ve Diyarbakır Ticaret Borsası başkanı Ebubekir Bal’la görüşen İçten, şehrin milletvekili olarak, en büyük sivil toplum kuruluşu olan Ticaret ve Sanayi Odası’nın ve Ticaret Borsası’nın yanında, hizmete hazır olduğunu dile getirdi. Kendisi de köklü bir aileden gelen ve ülkemizin saygın iş adamlarından olan Cuma İçten, ” Diyarbakır’ın çok kıymetli iki tane odası var. Bunlardan biri Ticaret Odası diğeri de Ticaret Borsası. Her ikisi de Diyarbakır’dan ülkemiz ve dünyaya açılan ticari buluşma noktaları. Diyarbakır Ticaret Odası bildiğiniz gibi ülkemizin en eski Ticaret odası ve geçmişi 1830’lu yıllara kadar dayanmakta. Diyarbakır Ticaret Borsamız da aynı şekilde güçlü ve köklü bir odamız. Biz, odalarımızın faaliyetlerini, çalışmalarını yakinen takip ediyoruz. Bölgemize olan katkılarından dolayı da çok memnunuz. Diyarbakır, geçmişte çok acılar çekmiş, bedeller ödemiş ve siyasi arenada farklı şekillerde lanse edilmiş bir şehir. Söz konusu Diyarbakır olunca şehrin bütün dinamiklerini bir arada görmek, din, dil, ırk, mezhep ayrımı yapmaksızın birlik olması bizim için çok önemli. Ve Diyarbakır bunu başaran nadir şehirlerden. Bu değerlerimiz bizi biz yapan en önemli yapı taşlarından. Komşularımız Ermeni oldu, Süryani oldu ama biz bir olarak birlikte yaşamayı ve ticaretimizi geliştirmeyi bildik, Diyarbakır’ımıza birlikte hizmet ettik.

çöZüM SüRECİ YATIRIMLARI BöLGEYE çEKMEKTEDİR

özellikle çözüm Süreci ile birlikte ortam, yatırım ve kalkınma için çok daha uygun bir hale gelmiştir. Bölgeye çok büyük ve kapsamlı yatırımlar gelmiştir. Bu noktada odalarımızın katkısı çok büyük ve etkilidir. Sevgiden, barıştan ve kardeşlikten yana olan esnafımızın oluşturacağı birlik ve sinerji ile oda başkanlarımıza çok daha büyük görevler düşmektedir. Şidette karşı çıkarak alınacak önlemler anlamında odalarımız ve sivil toplum kuruluşlarımız hayati bir önem taşımaktadır. çünkü sermaye ürkektir. Şiddetin, istikrarsızlığın olduğu yere gelmez. Göreceksiniz üç yıl içinde odalarımız bölgenin en güçlü ve söz sahibi oyuncuları olacaklardır.” dedi.

ODALARIMIZA OLAN İNANCIMIZ VE DESTEĞİMİZ TAMDIR

Her iki odamızın da genç başkanlarının çalışmalarına, faaliyetlerine ve yatırımcıları bölgeye çeken hamlelerine inancımız tamdır ve kendilerini destekliyoruz. Genç bir nesiliz ve bu azim ve dinamiklerle şehrimize her zamankinden daha çok hizmet etmeye de hazırız. Ben de bölgeden gelen, ticaret hayatında aktif bir geçmişi olan AK Partili bir milletvekili olarak kendilerine söz konusu Diyarbakır ve ülkemiz olunca her türü destek vermekten şeref ve onur duyarım.”dedi. Cuma İçten, çözüm süreci dahilinde başlattığı “Beyaz Kurdela Kampanyası”na da vurgu yaparak

“Sayın oda başkanlarımıza da Beyaz Kurdela kampanyamıza destek verdikleri ve katkıda bulundukları için çok teşekkür ediyorum.” dedi ve Ahmet Sayar’a da bir kurdela taktı.

DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sayar ve Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Ebubekir Bal da Ak Parti Diyarbakır Milletvekili , ziyaretten dolayı memnun olduklarını dile getirerek Cuma İçten’e bölgeye ve odalarına yaptıkları katkı ve destek için teşekkür ettiler.

Pin It

Comments are closed.