Diyarbakır Uluslararası Havalimanı

Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten’den Diyarbakır  Havaalanınınbazı yayın organlarında çıkan “Diyarbakırlılar Mevcudun  onarılmasınıdeğil, sivil havaalanı istiyor” şeklindeki haberlerin bilgi  kirliliği ve bilgieksikliğinden kaynaklandığını söyledi. çıkan  haberlerde bazı Sivil ToplumKuruluşlarının Başkanlarının ifadelerinin  yer almasına İçten: “SayınBaşkanlar ve Kanaat önderleri halkı  rahatlatacak açıklamalar yapsalardıçok daha iyi olurdu. çünkü  Diyarbakır’ın kalkınması yolunda onlara daönemli görevler düşüyor.  Herkes şunu bilsin ki, sabrın sonu selamettir”dedi.
Diyarbakır ve Halkını hiç kimsenin karamsarlığa götürme lüksü  olmadığınıvurgulayan Cuma İçten, 1 Haziran’dan başlayıp 1 Eylül’de sona  erecek havaalanıtadilatı ile ilgili spekülasyonlara cevap verdi.
TAMAMEN KAPATMA YOK
Yapılan çalışmalar askeriye tarafından gerçekleştiriliyor. Evet kabul  ediyorum.Halkımız üç ay boyunca sıkıntı çekecektir. Ancak sonu hayır  olacak. Vatandaşlarınmağdur edilmemesi için Anadolu Jet filosuna bağlı  Bora Jet uçakları askeriyeyeait apronun hemen yanındaki 3549X22,5  ölçülerindeki taksi yolunu kullanarakseferlerini sürdürecektir.  Yaptığımız görüşmeler neticesinde günde beş seferdüzenlenecek. Bu  uçaklar 60-70 kişilik. Ayrıca, askeri yetkilerle görüşüpyaklaşma  ışıkları konusunda yardım isteyeceğiz. Alacağımız olumlu yanıtlabu  seferleri 10’a çıkaracağız. Hatta özel şirketler inişe uygun mesela  737-400cinsi uçaklarla şehrimize sefer düzenleyebilecekler. Pistin  durumuna göre,yani şartlar uygunlaştığında İstanbul Sabiha Gökçen  Havalimanı’na da uçuşlargerçekleşecektir. Halkımız rahat olsun.  Sanıldığı gibi tamamen kapatma yok.
SöZüMüZüN ARKASINDAYIZ
Ak Parti iktidarı verdiği her sözü gerçekleştirmiştir. Sivil Havaalanı  dedik.Sözümüzün arkasındayız. İnşallah kentimiz buna da kavuşacak.  Geçtiğimiz19 Mart’ta Apron ve taksi yolu yapımı sözleşmesini imzaladık.  27 Mart’ta yerteslimi yaptık. Askeri kanata yazışmalar yapıldı. Terminal  binası projemiz hazır.İhale hazırlıkları aşamasındayız. Bu ay ya da  önümüzdeki ay ihaleye çıkacak.Aynı alana itfaiye ve garaj binası yapımı  için proje çalışmaları başlattık. Bu çokbüyük bir proje. Sırf apron ve  taksi yolunun sözleşme bedeli 23 milyon 347bin 665 lira. Bitireceğiz.  Sayın Başbakanımız ilimize önem veriyor. UlaştırmaBakanımıza talimat  verdi. Havaalanı kesinlikle sivilleşiyor. Londra, Frankfurt vebirçok  havaalanı şehrin ortasında. Bizimki de öyle olacak. Gelen yerli ve  yabancımisafirlerimiz kolaylıkla gidebilecekleri, gezebilecekleri  yerlere gidecekler.Sözümüzün arkasındayız.
MİLLETVEKİLLERİ NEREDE?
Milletvekilleri çok şükür her hafta sonu Diyarbakır’da. Ben ve diğer  Milletvekiliarkadaşlarım ilimizin kalkınması adına çalışmalarımızı  sürdürüyoruz. BiziAnkara’ya yollayan seçmenlerimizin ayaklarına  gitmekten asla gocunmadık,gocunmayacağız. Yüzbinlerce kişinin  istihdamını sağlayacak Silvan Barajı’nıntemelini attık. Dicle Vadisi  projemiz var. 30 Bin kişilik stadyum yapıyoruz.
Gençlerimize yönelik çok sayıda toplumsal projeleri uyguluyoruz.  Eğitimdensağlığa, ulaştırmadan spora ne varsa yapıyoruz. Bu konuda  herkese her kesimegörev düşüyor. Her türlü eleştiriye ve fikre açığız.  Kimin bir projesi varsa getirsinilgilenelim. Birlik ve beraberlikle tüm  sorunları aşacağımıza inanıyorum.

Pin It

Comments are closed.