DİYARBAKIR’DA GELİNCİK DEVRİMİNİ YAPACAĞIZ

Ak Parti Diyarbakır Milletvekili adayı Cuma İçten halka hizmet için  yola çıktıklarını belirterek, partisinin 80 yılda yapılamayan çok sayıda  hizmeti yerine getirdiğini söyledi. Seçim çalışmaları kapsamında  Diyarbakır’da gitmedik yer bırakmayan Cuma İçten projelerini anlatırken  ilginç bir benzetme yaptı. İçten, Kırgızistan’daki Lale devrimi ve  Tunus’taki Yasemin devrimlerinden esinlenerek: “Diyarbakır’daki değişimi  ‘Gelincik Devrimi’ ile yapacağız” dedi.

 

SIKINTILAR GERİDE KALACAK

Diyarbakır’ın yıllardır özlemini çektiği hizmeti sunmak için hazır  olduklarını ifade eden İçten, “Doğup büyüdüğüm Diyarbakır bugüne kadar  hep acı çekti. Ak Parti olarak biz, sorunlar üzerinden hiçbir zaman  siyaset yapmadık. Artık bu acıların dinmesi, çekilen sıkıntıların sona  ermesi gerekir. Bunun vakti çoktan geldi” diye konuştu.

 

BüYüKLERİN GüNAHINI çOCUKLARA çEKTİRMEYECEĞİZ

“Bugüne kadar Diyarbakır hep taş atan çocuklar ve kepenklerini  kapatan esnafla gündeme geldi. Bu görüntüler hep içimizi yaktı. Yakmaya  da devam ediyor. Aileler ve esnaf durumdan hepimiz gibi rahatsız. Biz  yapacağımız hizmetlerle bu acı manzarayı tarihe gömeceğiz.  çocuklarımızın eli taş yerine kalem ve meslek tutacak. Büyüklerin  günahını  çocuklara çektirmeyeceğiz”

 

HEDEFİMİZ SORUNSUZ BİR BöLGE

“Milletini, halkı ve yaşadığımız bölgeyi seven bir Genel Başkanımız  var. Bölgenin sorunlarına en gerçekçi bir şekilde yaklaşan bir Ak Parti  var. Kürt sorunu ve bölgenin diğer sorunları ile ilgili gerekli  çalışmaları yapmaya devam edeceğiz. Sürekli büyüyen Türkiye’nin kendi  içinde yaşadığı sorunları çözmek adına çok sayıda projemiz var. TRT 6 ve  Radyo 6 ile başlayan süreç dil kursları ve üniversitelerde eğitime  kadar devam ediyor. Bu bölge halkı için 24 saat çalışıp, tamamen  sorunlardan arındıracağız”

 

ENGELLER KALKINMAMIZA ENGEL OLAMAYACAK

“Diyarbakır, Cumhuriyet kurulduğundan bu yana yaşadığımız problemlere  boyun eğemeyecek kadar büyük. Zamanında yaşananlar büyümemizi  engelledi. Kentimiz Güneydoğu’nun en gelişmiş illeri arasına girecek.  Gereksiz ve kısır çekişmeler yüzünden şehre hizmet alt sıralara atıldı.  Artık buna engel olamayacaklar.

Seçim çalışmalarımıza başladığımızdan bu yana on beş gün arayla üç  kez saldırıya uğradık. Bize saldıranlar bilsinler ki bu saldırılar bizi  daha da güçlendirecektir. Biz halka hizmet için yola çıktık.  Siyasetimizde asla şiddet olmadı. Biz Efendimiz’den öğrendiğimiz gibi  taş yerine gül atıyoruz. Atmaya da devam edeceğiz.

 

İSTİKRAR VE HİZMET AK PARTİ’NİN İŞİ

“12 Haziran Genel Seçimlerini çok fazla önemsiyoruz. Şimdi Sayın  Başbakanımızın dediği gibi ustalık zamanı. Yepyeni bir Diyarbakır’ın  yepyeni bir Türkiye’nin temellerini atıyoruz. O günler çok ama çok  yakın. çünkü, istikrar ve hizmet bizim işimiz”

 

DİYARBAKIRSPOR BUNU HAK ETMEDİ

“Bir ilin gelişmesi için spor özellikle futbol çok önemli bir unsur.  Bir zamanlar dört büyüklere kök söktüren takımımız maalesef bir alt lige  düştü. Sahipsiz kaldı. Hangi Diyarbakırlı bunu kabul eder. Ankara’ya  gittik iş bitti mantığı bizim söylemlerimizde yok. Hayata geçireceğimiz  Olimpiyat Köyü ile Diyarbakırspor’a tesisler kazandıracağız.  Yetiştireceğimiz oyuncular dünyanın en iyi takımlarında oynayacak. Her  zaman söylediğimi bir kez daha tekrar etmek istiyorum. Diyarbakırspor’u  Süper Lige çıkarmak boynumuzun borcu. Bana ne düşüyorsa yapacağım”

 

DİYARBAKIR’A TURİST AKACAK

Diyarbakır,  tarih, kültür ve turizm alanında birçok değere sahip. Ak  Parti olarak bugüne kadar ne söz verdiysek yerine getirdik. Bundan  sonra da ilkelerimizin takipçisi olacağız. Geçmişimize sahip çıkacağız.  çin Seddi’yle boy ölçüşen surlarımız, görülmeye değer köprülerimiz var.  Beşinci Harem-i Şerif kabul edilen Ulu Camiimiz var.  Hem onlara sahip  çıkacağız hem de hayata geçireceğimiz projelerle kente yılda en az 1  Milyon turist çekmeyi hedefliyoruz.

 

DİYARBAKIR ŞAHLANACAK

“Sivil anayasa ile daha da büyüyeceğiz. Diyarbakır’a dair  projelerimizi hayata geçirdiğimizde kentimiz adeta şahlanacak. Ortadoğu  Spor Oyunları Organizasyonu’ndan, Olimpiyat Köyü’ne kadar ne hizmet  varsa yapacağız. Dört yılda bir düzenlenen İslam ülkeleri Oyunlarının da  şehrimizde yapılabilmesi için çalışmalar başlatacağız. İşsizlik en az  seviyeye indirilecek. Bunlar hayal değil, sıkıntıları çok iyi biliyoruz,  hep birlikte yükselişe geçeceğiz”

 

HEPSİNİ GELİNCİK DEVRİMİYLE GERçEKLEŞTİRECEĞİZ

“Ak Parti’nin kitabında hiçbir zaman kavga olmadı. Hep halka hizmeti  borç bildik. Başkaları gibi önümüzdeki bir-iki sene için planlar  yapmadık. Yaptığımız planlar şimdi olduğu gibi en az 12 yıllık. Amaç  ülke büyüsün. İstikrar sürsün. Bakın, baharın gelmesiyle birlikte  tarlalarda gelincikler var. Gelincikler bir insan ömrü gibidir. Dünü  vardır. Bugünü vardır. Yarını belli değildir. Ancak bıraktığı  güzelliklerle hep hatırlanır. Biz de o gelincikler gibi bu ülkeye bu  halka güzellikler bırakmak için çalışıyoruz. O yüzden bölgede gelincik  devrimini yapacağız. Barışı, huzuru, kalkınmayı ve unutulmayacak  mutlulukları yaşatacağız”

Pin It

Comments are closed.