“DİYARBAKIR’DA İŞSİZLİĞİ BİTİRECEĞİZ”

Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten bölgenin kanayan yarası  işsizliği bitirmek için mücadeleye başladıklarını söyledi. SODES projesi  kapsamında cazibe merkezlerinde çalışan yaklaşık 400 kişinin işsiz  kaldığına da dikkat çeken İçten: “Hem Cazibe merkezlerinde  çalışanlarımız hem de diğer işsizlerimiz için çok sayıda projemiz hazır  durumda. Onların onayını aldıktan sonra İşsizlik Diyarbakır’da tarih  olacak” dedi.

AK PARTİ DİYARBAKIR İçİN BüYüK BİR ŞANS

Cumhuriyetin kurulduğundan bu yana insanlarını önemseyen, kültürel  değerlerin korunmasını isteyen ve bu coğrafyada yaşayan dehaların ortaya  çıktığı projeleri önemseyen, bunların uygulanması için finansal destek  bulan, gençlerimizin yeteneklerini geliştirmesi, istihdam sağlanması  eğitilmesi  gibi konularda yüreğini ortaya koyan bir iktidar var.  2002’den bugüne kadar yaptığı her hizmette milletini düşünen Ak Parti  Ustalık döneminde Diyarbakır’ın sorunlarını tarihin derinliklerine  gömecek.

Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan, bu dönemde de istihdam ve  kültürel alanlara yönelik projelerini desteklemeye devam edecektir.

CAZİBE MERKEZLERİNE 15 MİLYON LİRA

Diyarbakır’da 16 Mart 2009 tarihinde Diyarbakır İl Başkanlığı  Diyarbakır Ak Parti Milletvekilleri ve Diyarbakır Valiliği çalışmalar  sonunda cazibe merkezi projesi ile 384 kişi istihdam edilmiş ve yaklaşık  15 milyon lira gibi bir rakam devlet tarafından harcandı.

‘Projenin uzatılmasına vesile olduk’

Bu proje yürürlüğe girmeden bitiş tarihi belliydi. Buna rağmen Devlet  Bakanımız Sayın Cevdet Yılmaz ile yaptığımız görüşmeler sonunda bir  defalık da olsa uzatıldı. 27 aylık bir proje sonlandırılmış ve bu  süreçte 384 eve aş ve iş girmiştir.

ON BİNLERCE İŞSİZİMİZİN SIKINTILARINI çöZECEĞİZ

Genel Seçimleri öncesi Sayın Başbakanımızın da söylediği gibi  Diyarbakır için, ilimizin kalkınması için çok sayıda projemiz var. İlk  hedefimiz bu projeleri hayata geçirmektir. Ulusal bazda yatırımcıları  ilimize çekeceğiz. Ve yine hali hazırdaki Dicle Vadisi, Silvan Barajı,  Suriçi Kentsel Dönüşüm, Yenilenmiş hastane binaları, Olimpiyat Köyü  projeleri bittiğinde Diyarbakır’da işsizliğin ‘İ’sinden eser kalmayacak.

Bunu yaparken hiçbir karşılık beklemeyeceğiz. çünkü biz Ankara’ya  gelirken bir söz verdik. Yerine getirmek için de gece demeden, gündüz  demeden çalışacağız. Şu an iş arayan gençlerimize de şu çağrıda bulunmak  istiyorum. Kendilerini gerek kişisel ve gerekse mesleki anlamda  geliştirsinler.

İlimizin kalkınması onlarla olacaktır. 

DPT’DE BEKLEYEN 102 PROJE VAR

Şu an Diyarbakır Valiliğimizin Devlet Planlama Teşkilatı’nın  onaylaması için yolladığı 102 proje var. Bunların tahmini bütçesi 18  Milyon 613 bin lira. DPT’de bekleyen bu projelerin derhal onaylanması  için tüm girişimleri yapacağız. Bunların hayata geçmesi durumunda  Diyarbakır’ın yüzü gülecek.

Pin It

Comments are closed.