DİYARBAKIR’I ANLATMAKTAN BIKMAYACAĞIZ

\"\"

 

 

 

 

DİYARBAKIR’I ANLATMAKTAN BIKMAYACAĞIZ

 

Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten kentte görev yapan kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşları, muhtarlar ve partisinin önceki dönem il teşkilat mensuplarını iftarda buluşturdu. 

Babil Düğün Salonu’ndaki iftara 750 kişi katıldı. Misafirlerini salonun girişine ve değişik noktalarına yerleştirdiği, Zazaca, Kürtçe ve Türkçeden oluşan “hoş geldiniz” pankartıyla karşılayan İçten yaptığı selamlama konuşmasında birlikteliğin önemine değindi. 

Herkesin Diyarbakır’ın gelişmesi için ideolojik düşünmemesi gerektiğine vurgu yapan İçten 13 aylık milletvekilliği görevince toplumun her kesimiyle sürekli diyalog halinde olduklarını söyledi. 

ELBETTEKİ EKSİKLİKLER VAR

Görev yaptığı süre içinde STK’lar, Muhtarlar, Kamu Kurum Müdürleriyle sürekli görüşme halinde olduğunu belirten Cuma İçten, “Elbette ki hepimizin hataları olmuştur. Hareket eden varlık hata yapabilir. önemli olan birbirimize sarılarak bu hatalarımızı en aza indirmek. Amacımız belli; Diyarbakır’ı hak ettiği yerlere getirmek” dedi. 

KöTü İMAJIMIZI SİLMEK HER FERDİN BOYNUNUN BORCU

önceki gün İstanbul’da milletvekillerine, iş adamlarına ve dostlarına verdiği iftardan da söz eden Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, Diyarbakırlı başta olmak üzere tüm iş adamlarını bölgeye yatırım yapmaları için çağrıda bulunduğunu belirtti. Herkesin bir tanıdığına peygamberler ve sahabeler şehri Diyarbakır’ı anlatmaları konusunda ricada bulunan İçten: “Bölge dışında kentimiz savaş alanıymış gibi gösteriliyor. Aslında böyle olmadığını anlatmamız lazım. Diyarbakır’ın bir sanayi, bir tarım kenti olduğunu, her türlü potansiyele sahip olduğunu üstüne basa basa anlatmamız lazım. Gocunmayacağız… Bizler elimizden geleni yapalım gerisini Allah’a bırakalım” diye konuştu. 

ZAMAN AKIP GİDİYOR

Her canlının mutlaka ölümü tadacağını da hatırlatan İçten, zamanın hızla aktığını ifade ederek sözlerini şöyle tamamladı: “ölümün ne zaman geleceği belli değil. Ben, sen, o, kesinlikle bir gün bu dünyadan göçüp gideceğiz. Ahrete giderken geride bir hoş seda bırakmak kötü mü olur? Bakın biz bir savaş başlattık. Uyuşturucuya, hırsızlığa, fuhuşa kısacası tüm kanunsuz işlere karşı savaş ilan ettik. Bu savaşta bizleri tek başına bırakmayacağınızdan eminim. Allah’tan korkan bir karıncayı bile incitmez. O yüzden birlikte hareket edelim. “Hiçbir mazeret başarının tutamaz” deyip önümüze bakacağız”

 

Pin It

Comments are closed.