DİYARBAKIRLI İŞ ADAMLARINA YATIRIM ÇAĞRISI

Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Adayı Cuma İçten İstanbul’da  katıldığı Diyarbakırlılar gecesinde hemşehrilerine çağrıda bulundu:  “Diyarbakır’ın eşi benzeri yok. Bir verirsiniz on alırsınız”

Diyarbakır Eğitim ve Kültür Derneği tarafından bir dayanışma gecesi düzenlendi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Florya’daki tesislerinde düzenlenen geceye,

Eski İçişleri Bakanı ve Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir  Aksu, Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Zeki Ergezen, İstanbul Valisi  Hüseyin Avni Mutlu, Fatih Belediye Başkanı Mıustafa Demir, Bahçelievler  Belediye Başkanı Osman Develioğlu, Ak Parti Diyarbakır İl Başkan  Yardımcısı Cevdet Nasıranlı ve çok sayıda Diyarbakırlı katıldı.

Gecede ünlü sanatçı Bedri Ayseli birbirinden güzel Diyarbakır  türkülerini seslendirirken, uzun süredir birbirlerini göremeyenler de  hasret giderdiler.

 

Gecede bir konuşma yapan Abdülkadir Aksu gecenin önemine değinerek:  “Bu tür geceler birlik ve beraberlik açısından çok değerlidir. Buraya  gelmekten, hemşehrilerimi ve akrabalarımı görmekten son derece memnunum”  dedi.

 

GELİN DİYARBAKIR’I UçURALIM

Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Adayı Cuma İçten ise, Diyarbakırlı  iş adamlarına çağrıda bulundu. İş adamlarının kente yatırım yapma  konusunda tereddütler yaşadıklarına işaret eden İçten: “Diyarbakır’ın iş  potansiyeli oldukça yüksek. Şehrimiz, coğrafi olarak da önemli bir  noktada. Ortadoğu ve hatta Asya Kıtasına açılma noktasında köprü  durumunda. İş Adamlarımız bunu çok iyi biliyorlar. Bölgede yaşanan bazı  gelişmeler yüzünden yatırım yapma konusunda bazı endişeler taşıyorlar.  Ancak yapılacak yatırımlar bu endişeleri yok edecektir. İktidara geldiği  günden bu yana her türlü hizmeti yapan Ak Parti bunun da üstesinden  gelecektir. çünkü ekonomik kalkınma kafalardaki tüm soru işaretlerini  yok edecektir. O yüzden, buradan herkese sesleniyorum. Gelin bu şehre  yatırım yapın, hep birlikte Diyarbakır’ı uçuralım” diye konuştu.

Pin It

Comments are closed.