DİYARBEKİR’DEN ANTALYA’YA ANLAMLI DESTEK

cuma icten ak parti antalya

DİYARBEKİR’DEN ANTALYA’YA ANLAMLI DESTEK

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, bir dizi etkinliklere katılmak üzere Antalya’da SKM ve ilçe başkanları toplantısına katıldı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile bir araya gelerek istişarelerde bulundu. Güncel konular, 17 Aralık olayları ve özellikle Çözüm Süreci’ne ilişkin bilgiler verip açıklamalarda bulunan Cuma İçten, hem Antalya’lılar hem de Antalya’da yaşayan Güneydoğulu vatandaşların yoğun ilgisi ve teveccühleriyle karşılandı.

HAYATIN İÇİNDEKİ HER İNSANIMIZ BİR KÜLTÜR ELÇİSİDİR

“Burada olmak ve seçim çalışmalarına Antalya ayağında katkıda bulunmak çok faydalı oldu. Antalya’da yaşayan Diyarbakır’lı, Bingöl’lü, Mardin’li, Şırnak’lı ve Batman’lı kardeşlerimizle buluşup, STK’larımızla görüştük. Hemşehrilerimizi, derneklerimizi gezdik, hasbihal ettik. Yine aynı şekilde Kepez’de görüşmelerimizi yaptık ve esnaf ziyaretlerinde bulunarak sohbet ettik. Ülkemizin her yeri gibi Antalya’da bizim için çok değerlidir.

Özellikle burada 300 binin üzerinde güneydoğulu vatandaşımız yaşamakta. Bu kardeşlerimiz hayatın her alanında olduğu gibi Antalya’nın sanayileşmesine, ticaretine, kültürel ve sosyal yaşamına katkıda bulunarak aslında her biri gönüllü kültür elçiliği yapmaktadırlar. Bu da hem ülkemizin kültürel ve sosyal değerlerini pekiştirmekte hem de birlikte sevgiyle, kardeşçe ve el ele yaşamanın güzelliği adına çok güzel örnek teşkil etmektedir.” diyerek sözlerini sürdüren Cuma İçten,

MENDERES TÜREL’İ YİNE BAŞKAN OLARAK GÖRMEK İSTİYORUZ

“Buradaki istişarelerimde, ziyaretlerimde ve sohbetlerimde gördüm ki herkes başkanımız Menderes Türel’den çok memnun ve çalışmalarından dolayı da kendisine minnettar. Bu teveccühün yeni dönemde de devam etmesini diliyor ve Menderes beyi yine Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Antalya’ya hizmet ederken görmek için biz de desteğimizi can-ı gönülden veriyoruz.” diyen Cuma İçten, Antalya Doğu ve Güneydoğu İşadamları Derneği ADGİAD’ı ziyaret etti. ADGİAD yönetim kurulu ile bir araya gelen İçten, Menderes Türel için destek istedi ve ADGİAD’ın öneminin altını çizerek

 

ADGİAD BÖLGE VE ÜLKEMİZ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR NOKTADADIR

“Bugün burada çok sıcak bir ilgi ve yoğun bir teveccühle karşılanmanın mutluluğu içindeyiz. Hem istişarelerde bulunduk hem de ülkenin güncel sorunları, 17 Aralık olayları ve özellikle de Çözüm Süreci’ne ilişkin bilgiler vererek uzun uzun fikir alış verişi yaptık. Mardin, Şırnak, Batman, Bingöl, ve Diyarbakır başta olmak üzere 14 şehirden ve hepsi birbirinden değerli binden fazla işadamımızın emek verdiği ADGİAD, hem Antalya hem de ülkemiz için çok önemlidir. Bu çok ciddi bir rakamdır ve önemsenmesi gerekir.” diyen Cuma İçten, daha sonra Antalya Diyarbakır’lılar Vakfını ziyaret etti. Vakıf başkanı ve üyelerle bir araya gelen Cuma İçten, burada da istişarelerde bulunarak Menderes Türel’e destek istedi.

Pin It

Comments are closed.