ECZACILARDAN İÇTEN İSTEK

Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Adayı Cuma İçten seçim çalışmaları  kapsamındaki buluşmalarını sürdürüyor. İçten bu defa eczacılarla sabah  kahvaltısında bir araya geldi.

Eczacılarla kentin ve sektörün sorunlarını konuşan İçten, var olan sıkıntıları birlikte çözüme kavuşturacaklarını söyledi.

 

BİTKİSEL İLAçLARDAN RAHATSIZIZ

Kahvaltılı toplantıda Cuma İçten’e sorunlarını anlatan eczacılar  bitkisel ilaçların Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılarak  eczanelerden halka satışının yapılmasının daha doğru olacağı konusunda  görüş bildirdiler. Bitkilerden yapıldığı söylenen zayıflama gibi  ilaçların çok tehlikeli olduğuna vurgu yapan eczacılar; “Bu tür ilaçlar  Tarım Bakanlığı tarafından kolaylıkla ruhsatlandırılıyor. Bilime aykırı  şekilde reklamları yapılıyor ve her yerde satılıyor.

Ne acıdır ki bazen bu ilaçları kullananların ölüm haberlerini  alıyoruz. Doktor ve eczacı denetiminin dışına çıkarılan her ilaç büyük  bir tehlikedir. Bu nedenle her türlü ilaç ayırt edilmeksizin Sağlık  Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılarak, eczanelerden halka sunulmalı ve  İlaç Takip Sistemi üzerinden satışı takip edilmelidir” diyerek  İçten’den destek istediler.

 

ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM

Eczacıların sorunlarını dinleyen Ak Parti Diyarbakır Milletvekili  Adayı Cuma İçten, TBMM’de herkesin ve her kesimin vekili olacağını  yineledi. ülke ve Diyarbakır’ın sorunları karşısında hiçbir şekilde  kayıtsız kalınamayacağını belirten İçten: “Ak Parti iktidarı bugüne  kadar yapılmamış çok sayıda hizmetlerde bulundu. Biz hiç kimseye bu  bizdendir, şu bizden değildir ayrımı yapmadık. Kimin sıkıntısı varsa  çözmek için mücadele ediyoruz. Daha demokratik daha özgürlükçü bir  anlayışla hareket ediyoruz. Eczacılarımızın isteklerini yerine getirmek  bizim için şereftir. Bana ne düşüyorsa elimden geleni yapacağım” dedi.

Pin It

Comments are closed.