ÊDÎ BÊSÊ (ARTIK YETER)

Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten hafta sonupartisinin İl ve  Kayapınar ilçe teşkilatlarına yapılan molotofluve bombalı saldırılarla  ilgili açıklamalarda bulundu.
12 Haziran Genel seçimleri öncesi ve seçim günü de dahil olmak üzere  yüzlercesaldırıya maruz kaldıklarını belirten İçten yaşananlara seyirci  kalan bazı siviltoplum kuruluşlarını da eleştirdi.
Ak Parti Kayapınar İlçe Başkanlığı ve Ak Parti Diyarbakır İl  Başkanlığı’nageçtiğimiz hafta sonu yapılan bombalı ve molotoflu  saldırılar üzerine bir açıklamayapan Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten  hala bazılarının gözleri ve kulaklarıolmasına rağmen görmemeye ve  duymamaya devam ettiklerini söyledi.Seçim çalışmalarında seçim  bürolarının 3 defa ciddi anlamda saldırıya uğradığınıifade eden İçten  hukukun dışına çıkan zihniyetlere : “Êdi Bêsê (Artık Yeter)diyoruz”  dedi.
SESSİZ KALANLAR VİCDANLARINA NASIL HESAP VERECEKLER
12 Haziran Genel Seçimleri sürecinde Diyarbakır’daki tüm teşkilatların  36 kezsaldırıya uğradığını 3 defa da kendi seçim ofisinin taşlı,  molotoflu ve bombalı birşekilde tahrip edildiğini vurgulayan İçten,  “Zazadır, Kırmançtır hiç fark etmez.Burada başta Kürtlere ve insanlığa  yapılan bir saldırı söz konusu. Bir Kürt olarakhukukun dışına çıkan,  insanın can güvenliğini düşünmeyen zihniyetleri kınıyorum.Ve tüm bu  hukuksuzluklar yaşanırken, bazı sivil toplum kuruluşları körleri  vesağırları oynuyorlar.
Bu oldukça düşündürücü. Şunu sormak lazım; acaba bu vicdansızlıkların  hesabınıgelecek nesillere nasıl vereceksiniz? Onları da kınıyorum. Tüm  STK’ların vetüm insanlığın artık yeter demesi gerekir. Onlar da  biliyorlar ki bu saldırılarıyapanlar belli. Devletin saldırıları yapan  zihniyetlere yaptığı operasyonlara dahisahip çıkıyorlar. Bu kabul  edilebilir bir durum değildir. O nedenledir ki, herkesivicdanlarının  sesine kulak vermeye davet ediyorum” diye konuştu.
BU TARTIŞMASIZ İHANETTİR
Ak parti olarak daima, hukukun, insan haklarının, demokrasinin  savunucusuolduklarını kaydeden Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma  İçten: “Biziminancımızda bir cana zarar veren tüm canlara zarar  vermiştir anlayışı var.Peygamberler ve sahabeler şehri Diyar-ı  Bekirimizi savaş alanına çevirenler vebunlara sahip çıkanlar bilsin ki  Kürtlere ve kente en büyük ihaneti yapanlardır.Tüm bu saldırılara ve tüm  bu ötekileştirmelere inat, hukuk ve demokrasimücadelesi vermeye devam  edeceğiz. örneğimiz ve önderimiz Hz. Muhammed(SAV)’dir. Kendi halkı  tarafından taşlanan Peygamberimiz nasıl ki kendi halkınıötekileştirmeden  zafere ulaştıysa biz de O’nun hayatını örnek alarak ve gül atarakzafere  ulaşacağız” diyerek şöyle devam etti.
SAMİMİ OLSUNLAR
Molotoflara, taşlara, bombalara maruz kalan esnaflarımızı,  vatandaşlarımızıKürtlerimizi koruyacağız. Peygamber ve sahabe kenti  Diyarbakır’ımızı Marksist,Ateist düşüncelere sahip olanlara asla teslim  etmeyeceğiz. Kürt halkı dindardır,Kürt Halkı bölgede Müslümanlığı ilk  kabul eden halktır. Kendi insanına zararveren asıl amaçları kendi  insanını ötekileştirmeye yönelik olan zihniyetlerinönünde engel  olacağız. Hak mücadelemizi hukuk çerçevesinde sürdüreceğiz.Bölgenin  sorunlarına sözde sahip çıkmaya çalışan bazı Sivil Toplum  Kuruluşlarıgüya mazlumların yanında olduklarını söylüyorlar, kandil  bombalandığındaağıt yakıyorlar.. Ancak, karakollar, askerler ve yöre  halkına saldırı yapıldığındada aynı duruşu sergilemelerini bekliyoruz.  Aynı samimiyeti Kürt Halkı için degöstermelerini bekliyoruz.
EY FIRTINALI DİYAR
Ey fırtınalı mazlum Diyar, Her metrekaresinde, alnı secdeye değdirilen  Diyarbakır.Ey Hz Süleyman ve 27 sahabe kanı ilegübrelenmiş, şehitler  diyarı Diyarbakır.Ey Dicle coşkusu ile Ezan sesi ile yüreklenen;  krallar, nebiler ve cesurlar kentiDiyarbakır. Şimdi dirilme zamanı,  şimdi ölümlere ve şiddete dur deme zamanı…

Pin It

Comments are closed.