EMEK HIRSIZLARINA HALK EN GÜZEL CEVABI VERDİ

Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten Başbakan Recep  TayyipErdoğan’ın Diyarbakır gezisini değerlendirerek, KESK, GüNSİADgibi  STK’lar ve Baro tarafından yapılan “Başbakanın gelişindenhiçbir  beklentimiz yok” açıklamasına sert tepki gösterdi.
Başbakan Erdoğan’ın kente girer girmez çoluk çocuk herkes  tarafındancoşkuyla karşılandığını belirten İçten, “üç-beş kişinin  söylediği sözlereartık Diyarbakır Halkı itibar etmiyor. BSP ve PKK  tarafından baskı altınaalınmaya çalışan esnafın bugünde kepenkleri  kapatmadığını gördük.Emek hırsızlarının çabasının boşa gittiğini görmek  bizi ziyadesiyle mutluetmiştir. Diyarbakır’daki bu coşku inşallah  ilelebet devam edecektir” dedive açıklamalarını şöyle sürdürdü.
ARTIK YEMEZLER
çağımızın en büyük özgürlük savaşçısı ilimize geliyor birileri  kalkmış”Protesto edin, dinlemeye gitmeyin, tepkinizi ortaya koyun”  diyerekSelahattin Eyyübi, Şeyh Sait ve peygamber torunlarını  galeyanagetirmeye çalışıyor. Artık yemezler. Bu şehir ve halk kendisine  hizmetedene asla ihanet etmez. Daha öncekiler Diyarbakır’ın ‘d’sine  bilebakmazken Sayın Başbakanımız bir Dünya Lideri olarak tam dokuz  kezşehrimize geldi. 2011 yılında 453 proje 73 tesisle 430 milyon lira,  2012yani bugün 256 proje 39 tesis 268 milyon liralık hizmet getirdi.
Diyarbakır’ın ilk çevre yolu olma niteliğini kazanan Elazığ-Şanlıurfa  ilyollarını birbirine bağlayacak olan 13 kilometrelik Diyarbakır  kuzeybatıçevreyolu, kent trafiğini önemli ölçüde rahatlatacak.  Bölgemizin en büyükspor salonu olma özelliğine haiz Diyarbakır  Seyrantepe 6 bin kişilik SporSalonu, Dicle üniversitesi’nin ihtisas  hastanesi olma özelliğine sahip vebölgenin en büyük kalp hastanesi olan  Dicle üniversitesi Kalp HastanesiKulp, Lice ve çermik İlçeleri’ne  yapılan 500 kişilik spor salonları, ErganiŞirinevler Aile Sağlık Merkezi  ve Hani ilçesi 10 daireli lojmanı, Devlet Suİşlerinin Bismil Kamışlı ve  Pınarbaşı taşkın koruma yapıları, Bismil SosyalGüvenlik Merkezi,  TEİAŞ’ın Bismil enerji hattı ile Bismil trafo merkeziaçılışları  anaokulları. İlköğretim okulları ve liseler olmak üzere toplam326  derslik. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı Koruma  BakımRehabilitasyon Merkezi ile çocuk ve Gençlik Merkezi. Gıda, Tarım  veHayvancılık alanında 7 kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi,  9tarımsal kalkınma kooperatifi, 17 GAP eylem planı süt sığırcılığı  yatırımdesteklenmesi, 10 Diyarbakır-Siirt-Batman Kırsal Kalkınma (İFAD)  Projesi;İl özel İdaresi’nin Köydes Projesi kapsamında toplam 47 içme  suyu şebekesistemi, 36 sondaj, 406 kilometre 1 ve 2’nci kat asfalt ve  236 kilometrelikstabilize yol ile sanat yapılarının açılışı Diyarbakır  Halkı bunu nasıl unutur?
EMEK HIRSIZLARI AVUçLARINI YALADILAR
Gece gündüz çalışan bir Başbakanımız var. Daha ilimize gelmeden  birileriyine ortalığı savaş alanına çevirmeye çalıştı. çocuklarımız yol  boyu kırmızıkaranfillerle karşıladı Başbakanlarını. Kürtçe ve Zazaca Hoş  geldinizyazıyordu pankartlarda. PKK, BDP ve KCK’nın kepenk kapattırma  baskısıKESK, GüNSİAD ve Diyarbakır Barosu gibi STK’ların halkı Emek  Kralınave Ak Parti’ye karşı doldurmaları işe yaramadı. Salon tıklım  tıklım doldu.Dışarıda yer yoktu. Var olan tek şey sevgi ve coşkuydu. Hal  böyle oluncade emek hırsızları avuçlarını yaladılar. Halkımız  Diyarbakır’ın kardeşlikve hoş görü şehri olduğunu bir kez daha gösterdi.  Teşekkürler Diyar-ıBekir’im Teşekkürler her türlü güzelliği hak eden  halkım.
GüZELE GüZEL DİYEN STK’LARA ŞüKRANLARIMI SUNUYORUM
İlimizde 878 sivil toplum kuruluşu var. Birkaçı hizmete at  gözlükleriylebakarken büyük çoğunluğu geniş ve tarafsız bakmaktadır.  Eğriye eğridoğruya doğru diyen çok sayıda STK Diyarbakır’a gelen  çağımızınözgürlük Savaşçısı Başbakanımızı bağrına basmıştır.
Gönül Köprüsü Derneği, İlim Yayma Cemiyeti, Gönül Kapısı Derneği,İnsan  ve Erdem, Diyarbakır ve Değerlerini Koruma Derneği, EvrenselBarış ve  Kardeşlik Hareketi, Doğu ve Batı Kardeşlik Platformu, MüSİADDiyarbakır  Şubesi, Yeşil ay Diyarbakır Şubesi, TüMSİAD, Eğitim Bir-Sen, Sağlık-Sen-  TOçBİR-SEN, Büro Memur-Sen, Menbir-Sen, BayındırMemur-Sen, Enerji  Bir-Sen, Kültür Memur-Sen, Birlik Haber Sen,Ulaştırma Memur-Sen-  Diyanet-Sen, TüGEç, DOSİAD’a “Gelişme,kalkınma ve demokratikleşme  çabaları ile barış ve kardeşliğe yoğun ihtiyaçduyduğumuz bir dönemde  Başbakanımızın Diyarbakır’a gelişi, umut vebeklentilerimizi  güçlendirmiştir” dedikleri ve güvendikleri için şükranlarımısunuyorum.
Onların bu beklentilerini en üst düzeyde gerçekleştirmek için  tümteşkilatımızla birlikte hız kesmeden çalışmayı sürdüreceğimize de  sözveriyor, emek hırsızlarıyla hiçbir zaman işimiz olmaz diyoruz.

Pin It

Comments are closed.