FIRAT GİBİ AKIYOR, DİCLE GİBİ COŞUYORUZ

Seçime sayılı günler kala Milletvekili adaylarının çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.
Hemen her gün seçmenleriyle bir araya gelen Ak Parti Diyarbakır  Milletvekili Adayı Cuma İçten, 12 Haziran’da bambaşka bir Diyarbakır’ın  temellerinin atılacağını söyledi. Partisinin 2002’den bu yana çok sayıda  hizmetlere imza attığını belirten İçten: “Bu eşsiz topraklar üzerinde  13 Haziran’da güneş çok daha farklı doğacak, Fırat ve Dicle bambaşka  akacak” dedi.
Televizyon programları, köy gezileri ve esnaf ziyaretleri başta olmak  üzere yoğun bir tempoda çalışmalarını sürdüren Cuma İçten, TBMM’ye  girdiğinde ilk işinin Diyarbakır’ın kayıp yıllarını, geciken hizmetleri  hep birlikte telafi edeceklerini ifade etti.

TURİZMİN DE BAŞKENTİ OLACAĞIZ

Diyarbakır tarih, kültür ve turizm anlamında birçok değere sahip. Ak  Parti olarak bugüne kadar ne söz verdiysek yerine getirdik. Bundan sonra  da ilkelerimizin takipçisi olacağız. Geçmişimize sahip çıkacağız. çin  Seddi’yle boy ölçüşen surlarımız, görülmeye değer köprülerimiz var.  Beşinci Harem-i Şerif kabul edilen Ulu Camiimiz var.  Hem onlara sahip  çıkacağız hem de hayata geçireceğimiz projelerle kente yıllık en az 1  Milyon turist çekmeyi hedefliyoruz.

BU ŞEHRİ MARKA YAPACAĞIZ

Diyarbakır’ımıza bugüne çok haksızlıklar yapıldı. Eşi bulunmaz  şehrimiz için ne yapsak azdır. İş adamlarına yatırımlar yapmaları için  çağrılarda bulunacağız. Gelmek istemeyenleri deyim yerindeyse kollarında  tutup getireceğiz. Zaten hepinizin malumu buraya gelen herkes memnun  bir şekilde ayrılıyor. Hükümetimizin desteğiyle Diyarbakır artık yerinde  durmayacak.

KARANLIK GüNLER GERİDE KALDI

Yollar ne kadar dikenli olursa olsun bu memleketin bahtını açmaya  kararlıyız. Halkımızın çıkarları doğrultusunda ne yapılması gerekiyorsa  yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Boşaltılan köylerimizi, kuyulara  atılan insanlarımızı unutmadık. Faili belli olmayan cinayetleri  unutmadık. Ak Parti sayesinde hepsi geride kaldı.

OLİMPİYAT KöYü PROJEMİZİN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ

Bu kente ne kadar hizmet etsek azdır. Olimpiyat Köyü projesini Sayın  Genel Başkanımız ve Başbakanımıza da ilettik. İnşallah en kısa sürede bu  projemizi de hayata geçireceğiz. Diyarbakırspor’a büyük bir stadyum,  kapalı spor salonu, yüzme havuzları, basketbol, voleybol sahaları, tenis  kortları kısaca sportif faaliyetlere dair ne varsa yapacağız.

Pin It

Comments are closed.