\” GAZETECİLER DEMOKRASİNİN VAZGEÇİLMEZLERİDİR \”

 " GAZETECİLER DEMOKRASİNİN VAZGEçİLMEZLERİDİR "

Adalet ve Kalkınma Partisi Diyarbakır Milletvekili Cuma İçTEN ve Ak Parti Adıyaman Milletvekili Dr. Murtaza YETİŞ " 10 Ocak çalışan Gazeteciler Günü " Dolayısıyla açıklama yaptı .

Açıklamasında gazetecilerin gerektiğinde meslekleri ve halkın uğruna canlarını hiçe saydıklarına vurgu yapan İçten , " Gazeteciler kamu yararına çok önemli bir görevi ifa ediyorlar. Onlar ilkeli , doğru ve objektif yayıncılık anlayışıyla çalışarak halkın haber alma hakkını sağlayan , toplumun genel talep ve görüşlerini kamuoyuna yansıtma görevini üstlenen , demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından biridir . Ve önemlisi bizlere çalışmalarımızda yardımcı olup yol gösteriyorlar " diye ifade etti.

BASIN GüçLü OLMALI
Gazetecilerin , gecesini gündüzüne katarak , kar , kış , sıcak , soğuk , tehlike demeden canla başla haber yapmaya çalıştıklarını belirten İçten , " Basının güçlü olması , kamuoyunun istek ve taleplerinin doğru yansıtılması bakımından hayati önemdedir. Bundan dolayı gazetecilik , günümüzün en dinamik ve fedakarlık isteyen mesleklerin başında gelmektedir" dedi.

GAZETECİLİK MESLEĞİ
Ak Parti iktidarının her alanda olduğu gibi gazetecilik mesleğinin de hizmetinde olduğunu ifade eden İçten, " Haber almanın önünde ki her türlü engele karşıyız. Bu mesleği icra eden tüm basın emekçilerinin rahat ve huzurlu ortamlarda çalışması en büyük arzumuzdur. Bu duygu ve düşüncelerle Diyarbakır\’ımızın ve ülkemizin kalkınması için , ele aldıkları konularla katkı sağlayan , yaptıkları görev gereği bir anlamda kamu hizmeti ifa eden değerli basın mensuplarımızın , çalışan Gazeteciler Günü\’nü kutlar i tüm basın çalışanlarına saygı ve sevgilerimi sunarım " diye ifade etti.

Pin It

Comments are closed.