HALKINI SU ZAMMIYLA BOĞUYORLAR

Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten Büyükşehir Belediyesi’ninsuya yaptığı gizli zammı sert sözlerle eleştirdi.
İki ay öncesine kadar faturalara yansıyan rakamın 20-30 lira olduğunu  söyleyenİçten: “Bugün bu rakam 100 liralara kadar çıkmıştır. Türkiye’nin  en ucuz suyunuiçiyoruz diyenler şimdi neredeler” dedi.Halktan gelen  yoğun şikayetleri dinleyen Cuma İçten hiçbir şeyin gizli  kalmadığınıbelirterek, bundan üç ay önce suya kimsenin haberi olmadan  zam yapıldığınıbugün bu kandırmacanın ortaya çıktığını söyleyerek zamma  tepkisini şöylesürdürdü:
BU MUDUR KüRT HALKINI SAVUNMAK
Şehri Diyarbakır suyun anavatanı desek doğrudur. Neresini kazarsanız  kazın herköşesinden su fışkırır. Böyle bir memlekette ‘emekçinin  yanındayız’ diyenlerinbu yaptığını anlamak mümkün değil. Ak Partili  belediyelerin hiçbirinde bu zulmügöremezsiniz. Eğer ille de zam  yapılacaksa makul bir çerçevede yapılır. Yüzdeyüz ve üzeri zam da ne  oluyor? Elektriğe yapılan zam ve kaçak kullanım, suçugünahı olmayan  halka yansıtılıyor. Bu mudur Kürt Halkını savunmak? Hememekten  bahsedeceksin hem de emekçiyi vuracaksın. Yok böyle bir şey.
DERHAL GERİ çEKİLMELİ
DİSKİ Genel Müdürü şöyle diyor: “Suyu barajdan alıyoruz. Bunun da bir  maliyetivar. Elektrikle çalışan ana pompa için yılda 10 milyon TL  ödüyoruz TEİAŞ’a.Elektriğe yüzde 20 zam yapıldı. Bu zam bizi de  etkiledi. Bu durum su maliyetinede yansıdı. Faturalardaki artışın nedeni  budur.” Yahu Allah aşkına böyle birmazeret olur mu? Ayrıca bana  şikayete gelen halk şunu söylüyor; “su sayaçlarınımekan dışına  çıkardılar. Burada milletin kullandığı kaçak ve çeşmelerdeki  susızıntılarının bedellerini bize yansıttılar” Daha önce bunu yüzde 20  olarak tebliğetmek zorunda kaldılar. Zorunda kaldılar diyorum çünkü  ortaya çıkana kadargizlemişlerdi. O nedenledir ki, “Türkiye’nin en ucuz  suyunu içiyoruz” diyenler buzammı derhal geri çekmelidir.
ASIL EMEKçİNİN YANINDA OLAN BİZLERİZ
Ak Parti iktidara geldiğinde büyük bir enkazı devraldı. 2002 Türkiye’si  ile 2012Türkiye’si arasında dağlar kadar fark var. Dünyanın tanıdığı bir  lidere sahibiz.Belediyecilik anlamında yaptıklarımız ortada. Kavşaklar,  alt geçitler, parklar,kültür merkezleri… Her zaman emeğin ve emekçinin  yanında olduk. Ayrımyapmadık. ‘Şu bizdendir bu değildir’  demedik.İnşallah ilk yerel seçimlerde Diyar-ı Bekir’in tümünü Ak  Kadrolara emanetedeceğiz. Her türlü sosyal ve toplumsal projelerimizle  hizmet edeceğiz. çünkübizler milletin hizmetkarlarıyız.

Pin It

Comments are closed.