HANİ’DE CUMA İÇTEN COŞKUSU

12 Haziran’da yine tek başına ve daha güçlü bir şekilde iktidar  olmayı hedefleyen Ak Parti’nin seçim çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Ak  Parti Diyarbakır Milletvekili Adayı Cuma İçten de tüm Ak kadrolar gibi  boş durmuyor. Gittiği her yerde büyük sevgi gösterileriyle karşılanan  İçten’in Hani’deki seçim bürosunun açılışı oldukça görkemliydi. Açılışa  Tarım ve Köy İşleri Bakanı Mehdi Eker, Ak Parti Diyarbakır İl Başkanı  Halit Advan, Milletvekili Adayları Galip Ensarioğlu, Mine Lök Beyaz,  Süleyman Hamzaoğullları, Oya Eronat, Mehmet Akın, Muharrem Kurt, Mustafa  Elgörmüş, Eyüp Küçükçakmak’ın yanı sıra çok sayıda partili ve yüzlerce  vatandaş katıldı.

 

“HALKIN HİZMETKARIYIZ”

Açılışta konuşan Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Adayı Cuma İçten,  12 Haziran Genel Seçimlerinin önemi değindi. Konuşması sık sık  alkışlarla kesilen Cuma İçten, daha fazla demokrasi için Ak Parti’nin  tek adres olduğuna vurgu yaparak: “Milletimizin özgürlükler için, refah  için, daha çağdaş bir anayasa için bizi güçlü bir şekilde sandıktan  çıkaracağına inanıyorum. 80 yılda yapılamayan ne varsa yaptık. Sayın  Genel Başkanımız ve tüm ak kadrolar kalkınma adına çok büyük hizmetlere  imza attı, atmaya da devam edecek. çünkü biz halkın hizmetkarıyız,  hizmetkarı olarak kalacağız” dedi.

 

“ERGENEKONCULARIN EKMEĞİNE YAĞ SüRüYORLAR”

Açılışta bir başka konuşmacı Tarım ve Köy İşleri Bakanı Mehdi  Eker’di. Ak Parti’nin dokuz yıllık icraatlarını anlatan Eker: “Bütün bu  iyileşmelere rağmen hala şiddetten, terörden medet umanların, böyle bir  ortam oluşturup bundan beslenmek isteyenlerin bulunduğunu kaydederek,  “Kepenk kapattıranlar var. Molotof kokteyli, taş atanlar var. Bunlar  Ergenekon’un ekmeğine yağ sürüyorlar. Bunlar, ancak böyle bir ortam  olursa bundan beslenebilecek bir yapıdalar. Huzur, güven, kalkınma  meseleleri değil, bu güzellikler işlerine yaramıyor”  diye konuştu.

Pin It

Comments are closed.