HAYALERİMİZİ HİZMETKARLIĞINI YAPTIĞIMIZ MİLLETİMİZLE GERÇEKLEŞTİRDİK

12 Haziran Genel Seçimleri’ne artık bir haftadan daha az bir süre  kaldı. Milletvekili Adaylarının seçim çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.  Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Adayı Cuma İçten de halka hizmet  yarışında var olmaya çalışanlardan. İçten, dağ, taş, tepe, ilçe, köy ve  belde demeden seçmenlerine sürekli ziyaretler gerçekleştiriyor. Gittiği  her mekanda büyük bir ilgiyle karşılaşan Cuma İçten, halkın gösterdiği  sevgiden oldukça memnun. Cuma İçten bazen çocuklara oyuncaklar  dağıtıyor, bazen de ileri gelen isimlerle derin muhabbetlere dalıyor.  Tek tek istekleri not alıyor, çözüm önerilerini ardı ardına sıralıyor.  İşte o Cuma İçten’in kalbi daha gelişmiş bir Diyarbakır için atıyor. Ve  yine işte Cuma İçten’in kendi ağzından söyledikleri;

 

DİYARBAKIR’IN DA HAYALLERİ VARDI

Yıllarca terör ve OHAL adı altında hemşehrilerimiz büyük sıkıntılar  çekti. Bir uzman çavuş dahi kral kesiliyordu. Köylerine gitmek  isteyenler onlarca arama noktasından geçiyor, keyfi uygulamalar ve  şiddetle karşılaşıyorlardı. ölüm kuyularına atılan genç yaşlılarımız  vardı. Hayvan pisliği yedirilen insanlarımız vardı. Cezaevlerinde birçok  organını kaybedenler vardı. Bir ana evladıyla kendi dilinde konuştuğu  zaman türlü hakaretlere maruz kalıyordu. Bölgede herkes kendilerini bu  zulümlerden kurtaracak bir mucize, bir kurtarıcı bekliyordu. Sokaklarda  serbest bir şekilde dolaşılabilmenin hayalleri kuruluyordu.

 

HAYALLER GERçEK OLDU

 

İnsanıyla, doğasıyla, tarihiyle birçok medeniyete ev sahipliği yapmış  Diyarbakır ve çevresi artık rahat bir nefes alıyor. Yol kesmeler,  işkenceler, asit kuyuları artık yok. Ak Parti İktidarı ile 80 yılda  yapılamayan ne varsa 8,5 yılda yapıldı. Türkiye bölgesinde ve dünyada  örnek gösterilen bir ülke haline dönüştü. Diyarbakır birçok proje ile  eski şaşalı günlerine dönmeye başladı. Köylerimizin yol su ve elektrik  gibi sorunları artık tarih oldu. Ata yadigarı eserlerimizin aslına uygun  bir şekilde restorasyonu yapılıyor. Dünyanın en gelişmiş kentlerinde ne  varsa aynısı Diyarbakır’da da var. Eğitim, sağlık, tarım ve diğer  alanlarda halka hizmet anlamında neyin sözünü verdiysek gerçekleştirdik.  çıraklık dönemi, kalfalık döneminden sonra artık ustalık dönemindeyiz.  2002 yani en başından beri nasıl yola çıktıysak hiçbir zaman hızımızı  kesmedik. “Durmak yok yola devam” dedik. Ak Kadrolar gittiği her yere  hizmet götürdü. Boş laf yerine projeler ürettik. Yeter mi? Hayır.  Yaptıklarımız yapacaklarımızın garantisidir. Başkalarının hayalleri  hayal olmaktan öteye gitmezken bizler tüm hayalleri gerçekleştirdik.

 

ŞİMDİ DAHA BüYüK HEDEFLERİMİZ VAR

Hedefimiz 2023. Cumhuriyetimizin 100’ncü yılında tüm Türkiye’yi  olduğu gibi Diyarbakır’ı da uçurmak. Var olan ve hayata geçirilmeyi  bekleyen projelerimizi halka yararına kullanmak. Mesela Silvan Barajı  yapımı bittiğinde tarım gelirlerimizi en az üç katına çıkaracağız.

Diyarbakır’da herkesin imrenecek bakacağı Olimpiyat Köyü’nü kuracağız.

Ulu Camiimiz, Hz. Süleyman Camiimiz başta olmak üzere çok sayıda  tarihi eserimiz var. Sahabelerimizin türbeleri var. Eserlerimizin  restorasyonu sırasında gün yüzüne çıkmış değerlerimiz var. Bu kadar  varın içinde Şehrimizi İslam Kültürü Başkenti olması da yakışır.

Dicle Vadisi Projesiyle yüzlerce kişiye istihdam sağlayacağız.

Yollarımız duble, İzmir, Antalya, İskenderun gibi merkezlere ulaşımımız süratle olacak.

Diyarbakırspor’a koca bir stadyum yapıp, Süper Lig’deki şaşalı günlerine kavuşturacağız.

Kentimizi Turizm, Fuar, Finans ve Ticaret Merkezi yapacağız.

Ortadoğu’nun Sağlık üssü olacağız.

Kısaca Millet Efendi, Biz hizmetkarı olmaya devam edeceğiz.

Pin It

Comments are closed.