Hayatını kaybeden 15 yaşındaki Berkin Elvan ile ilgili açıklama yaptı…

berkin cuma icten

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, Berkin Elvan ile ilgili yaptığı açıklamada, “Berkin üzerinden Türkiye’yi karıştırmak istiyorlar” dedi.

Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesinde esnaf ziyaretlerinden sonra AK Parti Kayapınar seçim bürosunda konuşma yapan Cuma İçten, Gezi Parkı olaylarında kafasına gaz fişeği isabet etmesi sonucu 269 günün sonunda hayatını kaybeden 15 yaşındaki Berkin Elvan ile ilgili açıklama yaptı. Yaşlarının 15, 16, 17, 18, 19 hatta 20 dahi olan, hata bile yapmış olsa, onların çocuk olduğunu belirten İçten, hiçbir çocuğun burnunun kanamasını istemediklerini ifade etti. İçten, “Berkin’in üzerinden şimdi birileri siyasi rant elde edecek. Yine Berkin gibi gencecik çocuklarımızı sokağa çıkartıp, Berkinlerin ölümünü arttırmak istiyorlar. Dolayısıyla bu ülkeyi karıştırmak istiyorlar. Biz oyuna gelmedik. Türkiye’de Kürtler oyuna artık gelmiyor. Garip olan şudur ki; Kürtler adına Diyarbakır’dan İstanbul’a sesleniyoruz. Ey İstanbul’daki vatandaşlarımız oyuna gelmeyin. Daha başka Berkinler ölmesin. Hepsi bizim için kıymetli, hepsi bu vatanın evlatları. Elbette ki bunlar olmaması gereken konular ama birileri ölümler üzerinden siyasi rant elde etmesin. Yarın Allah korusun Berkin gibi bir başka çocuğumuz vefat ederse ne olacak. Kim bunun sorumlusu olacak? Onu sokağa dökenler mi, ona taş, molotof attıranlar mı yoksa başkaları mı? Olan garibanın çocuğuna oluyor. Olan Berkin’in ailesine oluyor. Allah rahmet eylesin” diye konuştu.

“TERÖR ÖRGÜTLERİNİN ÇOCUKLARIMIZ ÜZERİNDEN RANT ELDE ETMESİNE MÜSAADE ETMEYELİM”

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, anne ve babalara seslenerek, terör örgütlerinin çocuklar üzerinden rant elde etmesine müsaade edilmemesi uyarısında bulundu. İçten, “Ama bizim şunu unutmamamız gerekiyor. Biz Diyarbakır’da on binlerce çocuğumuzu kendi elimizle toprağa gömdük. Biz bunları unutmadık. Onun için buna müsaade etmememiz lazım. Anneler, babalar çocuklarımıza sahip çıkalım. Terör örgütlerinin çocuklarımız üzerinden rant elde etmesine müsaade etmeyelim. Çocuklarımızın yeri okullar, liseler, üniversitelerdir. Çocuklarımızın yeri sokaklar, taş, molotof atmalar, kendi güvenliğini sağlayacak polise şiddet uygulamak değildir. Elbetteki bu ülkede hukukun dışına çıkan güvenlik görevlisi hatta milletvekili dahi olsa, kim olursa olsun hesabı sorulur” şeklinde konuştu.

Pin It

Comments are closed.